Jak się pozbyć cache'owania stron? (zachowując przy tym cache'owanie obrazków)

w dziale Opera
daris napisał(a):

Coś mi się wydaje że na darmo sobie nerwy strzępię. Już kiedyś pisałem o tym że opera zamiast pobrać stronę od nowa (np po edycji posta) to otwiera stronę z cache i żeby odświeżyć trzeba albo wywalić całą pamięć podręczną albo wymusić odświeżenie strony.

Zatem ja nie chce żadnego cachowania stron - jak znów pobawię się w opera:config to i obrazki mi się wtedy za każdym razem pobierają.

Ja chcę ZAWSZE NAJNOWSZĄ zawartość strony, ale obrazki ma pobierać z cache. Jest jakiś sensowny sposób żeby to zrobić? Bo jak nie to chyba wywale opere bo mnie już naprawde denerwuje (i ten blad nie wiem od ktorej wersji już mam).

Wywalanie profilu, reinstalowanie opery nigdy nic nie pomaga.

Aktualnie Opera 9.5, Debian (sid)

daroc napisał(a):

Preferencje -> zaawansowane -> historia -> sprawdzaj dokumenty zawsze, a obrazki co 24 godziny albo co tydzień.

Edit: Swoją droga kiedyś różne cuda się działy, gdy używałem Proxomitrona, ale z tego co pamiętam pisałeś, że nie korzystasz z proxy.

daris napisał(a):

Originally posted by daroc:

Preferencje -> zaawansowane -> historia -> sprawdzaj dokumenty zawsze, a obrazki co 24 godziny albo co tydzień.


Czuję to tak jakby poprostu te ustawienia nie działały - Sprawdzaj dokumenty mam od ZAWSZE ustawione na ZAWSZE i dziwnym trafem pobiera z cache. Próbowałem też nigdy (też nic nie pomaga), z obrazkami podobnie - próbowałem już różnych rzeczy (zaliczając przy tym sekcję cache z opera:config)

Proxy nie mam.

to jest edit - ciekawe czy pokaże się nowa zawartość
edit2 - narazie jest dobrze, ale pewnie teraz już odgrzebie z cache (obym się mylił)
edit3 - to forum działa - teraz pozostaje sprawdzenie na innych forach jak to wygląda (a wcześniej zrobiłem z 15 editów na jednym forum przema i zmieniałem ustawienia i zawsze pobierała z cache - zaraz sprawdzę jak to wygląda)

edit4 - dochodzę do wniosku że przekierowania na to wpływają - na tym forum jest dobrze, a na forum.ubuntu.pl pobiera starą zawartość przy edycji

edit5 - dziwnym trafem sprawdzanie obrazków działa dobrze (ustawię na zawsze to mam zawsze pobierane obrazki od nowa), a strony nie chcą tak działać. Już w końcu nie wiem co może być przyczyną, w firefoksie nigdy nie było podobnego problemu

daris napisał(a):

Znalazłem sposób żeby na forach phpbb3 odświeżyć zawartość posta po edycji nie odświeżając strony razem z obrazkami - np jest taki adres:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?p=231347#231347

to wystarczy się pozbyć #... czyli przejścia do danego postu
http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?p=231347


o_O - jak wkleiłem linka to mi się forum rozjechało bigsmile (tak jakby się automatycznie tekst powiększył - opera 9.5)

PS. Dałoby sie napisać userjs który by przycinał na końcu #[liczby] jeśli znajdzie w adresie viewtopic.php?