Opera 95 i ctrl+b

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
alekksander napisał(a):

Witam. dzis zainstalowalem najnowsza opere. zauwazylem ze ctrl+b z ktorego kozystalem kazdego dnia w tej wersji nie dziala. chcialbym miec opcje wklej i przejdz pod tym skrotem mimo najnowszego builda... ponadto ikona opery, ktora dotychczas zawsze pojawiala sie w tray'u dopiero podczas uzywania maila poprzez opere, jest teraz caly czas widoczna... da sie ja jakos usunac? i rozwiazac ta pierwsza sprawe?

bartas39 napisał(a):

Co do pierwszego to nastąpiła zmiana tego skrótu na Ctrl+Shift+V (reszta zmian w skrótach - http://snapshot.opera.com/950a1-keyboard.html ).

alekksander napisał(a):

wlasnie juz tez zlalazlem ta strone tylko z jakiegos powodu nie moglem napisac postu. tak czy inaczej nowy skrot u mnie nie dziala...

ikkiz napisał(a):

A ja pozmieniałem z powrotem na stare skróty, zaraz po tym, jak stwierdziłem, że ctrl h nie działa jak poprzednio (hide, ukrywanie w tray'u). Jakoś jestem przeciwny zmienianiu tradycyjnych operowych kombinacji na te z firefoxa.
a ta zmiana ctrl h bez zapowiedzi !
moglo się skończyć nieszczęściem ! p

alekksander napisał(a):

a sluchaj, jak zmienic te skroty ? jest inne wyjscie niz poprzedni build ?

golew napisał(a):

Wejdź w narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> mysz i klawiatura. Jeśli w oknie z konfiguracją klawiatury masz tylko "Opera standard" to najpierw stwórz kopię, aby z niej korzystać a oryginał posiadać na wypadek chęci powrotu do ustawień domyślnych. Następnie ustaw kursor na tej kopii, wciśnij przycisk Edytuj poprawej stronie. Masz dostęp do edycji skrótów.

To z nowego FAQ - jest czytelne?

A w twoim przypadku - po kliknieciu edycja, w okienko wpisujesz hide, powinno znaleźć ci ten skrót, klikasz go dwa razy i wpisujesz h ctrl. Zapisz. Potem zaznaczasz, żechcesz korzystać z tej konfiguracji i od tej pory masz swój skrót dostępny smile

PS. wątek ląduje w dziale beta.