jaki jest czas przetrzymymwania www w pasku adresowym?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
mamba2 napisał(a):

Witam, mam problem z historią przetrzymywanych stron w Operze. Nie obsługuje Opery (jeszcze wink więc nie umiem samodzilne dojść tej informacji. Właściwie, chcę się dowiedzieć, jaki jest maksymalmny czas przetrzymywania adresów www w pasku adresowym. Czy można to okreslić porównywalnie do Explorera np, na 30 dni czy też dłużej? Gdzie mogę znaleźć te informacje?
z góry dziękuję.mamba2.

daroc napisał(a):

W preferencjach możesz zmienić ilość adresów, które będą przechowywane.
Preferencje -> zaawansowane -> historia

mamba2 napisał(a):

Daroc, bardziej chodzi mi o czas, niż ilość stron. tzn, zakładając, że ustawiam w preferencjach 500 adresów w pasku, używam tylko 100, ale niektóre strony bardzo dawno nie były odwiedzane - 3-4 miesiące, to te adresy sprzed 4 miesięcy tam będą?Wiem, jeśl nie będą 501-szym adresem, powinny teoretycznie być. Lecz czy nie ma jakiegoś czasookresu, po którym adresy nieużywane nie są zapisane w pasku?
Ech, zawile to chyba przedstawiłam.

daroc napisał(a):

Jeśli Ci to przeszkadza, to możesz ręcznie usunąć wpisy (Narzędzia -> Historia, możesz też kliknąć przycisk widok i ustawić sortowanie wg czasu wizyty). Jeśli przeglądasz strony w miarę regularnie, to nie ma takich problemów. Ustawienie np. na 1000 "wystarcza" mi na około 4 - 5 dni przeglądania stron, tj. przy takim ustawieniu w historii będę miał wpisy z ostatnich 4 - 5 dni.

mamba2 napisał(a):

Mówiąc wprost, próbuję ustalić, czy to możliwe aby przy ustawieniu 500 adresów, w pasku znajdowały się adresy odwiedzane około 5 miesięcy temu. Oczywiście, to pewnie zależy od tego, na ile korzysta się z internetu, ale dla przeciętnego użytkownika 500 adresów to chyba znowu nie tak dużo. Sądzę, że to max miesiąc.

Ryszard napisał(a):

Sądzę, że 500 adresów to 500 adresów wink I sądzę, że adresy te zbierane są w pliku ....profile/global.dat. Zawartość tego pliku jest kasowana po kliknięciu w [Wyczyść] przy "Adresy" w preferencjach. I jeszcze - w pliku tym pojawiają się nie tylko wklepywane adresy, ale także adresy z klikniętych odnośników.
Oczywiście ponowne otwarcie tego samego adresu nie dodaje ponownie tego samego wpisu tylko "zwiększa licznik" otwarć.
A wiedza potrzebna Ci konkretnie do czego?