Nie wiem jak skonfigurować Operę mini :-(

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
OldboyJack napisał(a):

Drodzy forumowicze,

wgrałem do komórki (SE K750i) Operę mini i ją odpaliłem. Spytała mnie się, czy skonfigurować i połączyć z siecią. Wcisnąłem OK i po jakimś czasie pokazał mi się komunikat, że się konfiguracja nie udała. Telefon mam w Plusie. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak mam tę Operę skonfigurować?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

OldboyJack

Zaufany napisał(a):

Która Opera Mini i czy instalowałeś ją na starą instalację?

OldboyJack napisał(a):

Która? Nie wiem. Ściągnąłem ją ze strony opera.com na komputer (wybierając odpowiednio producenta i konkretny model), a potem kabelkiem przegrał do pamięci telefonu i zainstalowałem... Tylko nie mam zielonego pojęcia jak ją skonfigurować poprawnie... :-(
Nie, nie nadgrywałem ją na starą wersją. W tym telefonie to jest pierwsza Opera Mini.

Będę wdzięczny za pomysły.

Pozdr.

OldboyJack

dziadman napisał(a):

tu: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=107250&t=1189543734&page=1#comment1529092
tu: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=162566

OldboyJack napisał(a):

Dzięki za posta i linki. Dzięki nim zrozumiałem, że to nie tyle problem Opery mini, ile ustawień internetowych w Plusie, które mam jakoś tam skopane. Bede sobie radzil "po linii" operatora, choć oczywiscie, jesli się znajdzie dobra dusza na tym forum, która miała identyczny problem (tzn. skopane ustawienia internetowe w Plusie) - to bardzo bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam bardzo

OldboyJack

dziadman napisał(a):

Konfigurację do telefonu masz tutaj: http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/plus_abonament/telefony/konfiguruj_telefon_przez_internet/konfiguracja_zdalna/ (prześlij sobie int_gprs). Jak ustawić aparat żeby Opera Mini korzystała z odpowiedniego profilu masz w linkach które podałem wcześniej.

ricolmer napisał(a):

OldboyJack pobierz sobie automatyczne ustawienia połączenia 'GPRS Internet' (nie WAP) ze strony Plusa, po zapisaniu ich w telefonie ustaw, aby Java korzystała z tego właśnie profilu. Powinno zadziałać.

mihalo2 napisał(a):

pierwsza rzecz jak masz K750i to ściągaj operę od rosjan w wersji angielskiej

http://opera-mini.ru/maker204/?

bo narazisz się na duże koszty
zaznacz podtrzymywanie sesji gprs

dodatkowo ich opera ma wiele ciekawych opcji

kabetor napisał(a):

Jakie ma ciekawe opcje, ze tak zapytam?
Mam E61.

radas napisał(a):

Originally posted by mihalo2:

pierwsza rzecz jak masz K750i to ściągaj operę od rosjan w wersji angielskiej

http://opera-mini.ru/maker204/?dodatkowo ich opera ma wiele ciekawych opcjiA dlaczego obecna wersja dla OM to 4 a tu 2 z kawałkiem ?
Czym tak dokładnie różnią się te wersje ?

tomurbanowicz napisał(a):

Też jestem ciekawy.

romanito napisał(a):

Na Waszym miejscu nie instalowałbym w ogóle mini opery.

Ja tak zrobiłem i miałem rachunek większy o 150 zł netto

Dlaczego?

Ponieważ ta mini opera tworzy nowe połączenie z siecią zwane internet123 - łącząc się z nią tak naprawdę blokujemy linię i wygląda to tak jakbyśmy rozmawiali z kimś cały czas przez telefon, połączenie krajowe.

Myślałem że wykupienie pakietów do internetu wystarczy w plusie ( 50MB za 10 zł ) dziennie wykorzystałem może z 7MB. Niestety myliłem się.

Jestem posiadaczem noki E50 abonament 75 zł a teraz będę miał do zapłacenia ok 250 zł razem :-(

Sam nie wiem dlaczego zacząłem korzystać z tego badziewia jak w telefonie miałem zainstalowaną firmowa przeglądarkę od symbiana, która działa o wiele sprawniej od tego czegoś co się nazywa przeglądarką...

revenjarus napisał(a):

Opera nie generuje tak dużych kosztów, chyba, że przekracza się limit pakietu... Wiesz, pakiet 50MB przy zapotrzebowaniu 7MB dziennie, to zaledwie tydzień korzystania z opery... A jak wiadomo, ceny transmisji danych nie objętych pakietami wyrastają kilkukrotnie niestety :-( ją np korzystam z opery w abonamencie w orange... Co miesiąc płace 30zł i mogę właściwie nie wyłączać przeglądarki... Po przekroczeniu 150mb prędkość danych przychodzących znacząco maleje, ale mogę dalej korzystać... Co ważne, inaczej niż zdaje się w plusie w orange można z pakietów korzystać po apn zarówno wap, jak i internet... Po apn wap zdaje się prędkość nie spada, widoczna jest dopiero przy połączeniach http, przez apn internet... Na początku mojej przygody z mobilnym internetem miałem podobne problemy, wynikały z niekompetencji konsultantów i zamiast 50zł musiałem zapłacić ponad 300... Masakra, więc wiem, jak to jest... Pozdro...

uniqiq napisał(a):

Originally posted by romanito:

ta mini opera tworzy nowe połączenie z siecią zwane internet123Opera Mini korzysta z takiego połączenia jakie skonfigurujesz w telefonie (uwaga - w niektórych telefonach połączenie dla programów javowych konfiguruje się w innym menu niż połączenia przy użyciu wbudowanej przeglądarki!). Jedyna różnica to to że łączy się po porcie 1080, a nie po 80. Opera Mini na poprawnie skonfigurowanym telefonie zmniejsza wielokrotnie ilość ściąganych danych (proponuję odwiedzić http://www.operamini.com/features/). Wszystko dzięki proxy które zmniejsza wszystkie obrazki, kompresuje stronę (a przy okazji zmienia jej budowę tak żeby ładnie wyglądała w rozdzielczości waszych komórek). Dzięki temu opłaty podczas korzystania z GPRSu są dużo niższe. Niższe są też opłaty podczas korzystania z WAP, ponieważ mniej danych oznacza szybsze ściąganie się strony. Mi pakiet w plusie 20 MB starcza spokojnie na cały miesiąc - zwykle ściągam ok 10 MB miesięcznie (2 godziny dziennie korzystania z WWW ze względu na długie dojazdy do pracy). Według danych na stronie opery wielkość stron zmniejsza się od 5 do 10 razy.

Jeszcze taka ciekawostka: ktoś ostatnio na angielskim forum "skarżył się" że podczas korzystania z Opery Mini ... w ogóle nie płaci za połączenie (więcej tutaj). Niestety obawiam się że nie korzysta z usług polskiego operatora ;->

uniqiq napisał(a):

Originally posted by mihalo2:

pierwsza rzecz jak masz K750i to ściągaj operę od rosjan w wersji angielskiej

http://opera-mini.ru/maker204/?

bo narazisz się na duże koszty
zaznacz podtrzymywanie sesji gprs

dodatkowo ich opera ma wiele ciekawych opcjiJakie dodatkowe koszty masz na myśli??? Zaufajcie mi - wersja rosyjska korzysta z tego samego serwera proxy co wersja Opery Mini 2.0 i generuje takie same koszty.
Nie polecam wersji rosyjskiej. Wersja rosyjska ma w zasadzie tylko jeden duży plus: można w niej przeglądać kilka stron na raz. Pamiętajcie jednak że wersja rosyjska to zmodyfikowana (nielegalnie) wersja Opery Mini 2. Najnowszą wersją Opery Mini jest Opera Mini 4. To już jest zupełnie inny program. Najgorsze jest to że w wersji rosyjskiej będziecie mogli korzystać tylko z widoku a'la WAP (według nomenklatury z OM4: z widoku "mobile" tudzież w polskiej wersji językowej "tel. kom."). Już nie mówię o jakiś wodotryskach jak synchronizacje bookmarków, czy speed dial.

pozdrawiam

revenjarus napisał(a):

Rosyjskie mod'y mają dużo więcej zalet, tyle, że dla większości użytkowników są nieprzydatne... Jeżeli się czegoś nie używa-zwyczajnie jest to zbędne i już... Np. Możliwość przechowywania historii na karcie pamięci, zapisywanie treści wyświetlanych stron w postaci plików txt kodowanych w kilku standardach /iso, win, uft/, co umożliwia wysyłanie np. mailem, mms'em... A nawet ciekawostki typu zapisywanie stron, co umożliwia ich ponowne odczytywanie bez potrzeby nawiązania połączenia, pobieranie obrazów bez potrzeby uruchamiania przeglądarki zbudowanej w telefon, co bywa uciążliwe w telefonach, które nie trzymają gprs... Prawdę powiedziawszy rosyjskie mody, to mercedesy wśród przeglądarek, czekam, aż pojawi się mod OM 4, niestety żadna wcześniejszą wersja nie potrafi pracować w trybie pełnego ekranu, przypominającego wyglądem autentyczne strony internetowe...

uniqiq napisał(a):

Oprócz tego co wymieniłeś mod OM2 ma jeszcze file manager'a, własny schowek (nie wszystkie telefony go mają), możliwość wpisywania w editbox'y więcej znaków niż wynosi ograniczenie telefonu (stronicuje tekst), możliwości dowolnej konfiguracji przeglądarki (w pełni konfigurowalną klawiaturę, kolory tła i czcionek, adres serwera proxy, rotacja ekranu w dowolną stronę, itp.). W standardowej konfiguracji będzie wyświetlać na górze każdej strony informację o możliwym update'cie Opery - nie wiem czy można to wyłączyć.

W oryginalnym OM3: skiny, upload zdjęć robionych na żywo (w OM4 nie ma tych dwóch "ficzerów"), wybór wyszukiwarek z kilku zdefiniowanych, obsługę rssów

W oryginalnym OM4: tryb pełnoekranowy, speeddial, rotacja ekranu o 90 stopni, obsługa rssów, opera link (synchronizacja bookmarków i speeddiali z wersją desktopową), tworzenie własnych wyszukiwarek (w formularzach GET - w POST niestety nie działa)

Czy o czymś zapomniałem w moim porównianiu? Nie wiem czy w modzie OM2 działa javascript - możliwe że działa, bo jego obsługa była robiona po stronie serwera.

Na dobrą sprawę fajnie by było połączyć wszystkie te możliwości. Ja mam u siebie wszystkie 3 przeglądarki i prawdę mówiąc sporadycznie korzystam z innych niż z OM4. W rosyjskim modzie OM2 interesuje mnie tylko możliwość wpisywania dużych ilości tekstów, bo mój telefon ma ograniczenie do 250 znaków - niestety jest to tam strasznie nieergonomicznie rozwiązane i korzystam z niego tylko w razie wyższej potrzeby.

revenjarus napisał(a):

Jak widać ciekawych, chociaż może nie każdemu przydatnych funkcji jest naprawdę sporo... Wyposażony w 3 przeglądarki zawsze z którąś osiągniesz pożądany efekt :-) też używam tych trzech, najczęściej om 4 i om 2.06...

arkwierz napisał(a):

Originally posted by uniqiq:

W oryginalnym OM4: tryb pełnoekranowyczy ja dobrze rozumiem, ze w operze mini 4 masz/dziala Ci w menu tryb pelnoekranowy ?

revenjarus napisał(a):

Oczywiście... To pierwsza przeglądarka opery, gdzie dostępna jest taka opcja... Działa, to może za duże słowo, bowiem często pojawiają się problemy, co raczej wiąże się z możliwościami telefonu, ale tak, funkcja jest dostępna i działa...

arkwierz napisał(a):

hmmmmm

windows mobile 2005
opera mimi 4.0.10406
w settingsach mam appearance i tam jest za koleja:
visual effects
landscape mode
show overview
24-hour clock

ani slowa o fullscreen
to ja sie pytam dlaczego tak mam ???

revenjarus napisał(a):

W polskiej wersji językowej w ustawieniach jest opcja mały ekran, po jej wyłączeniu dostępny jest tradycyjny wgląd witryny... Ewentualnie po wcisnieciu 1 /nie #1 a zwykłe 1/ powinno pojawić się okno, gdzie również można wyłączyć owa opcję...

uniqiq napisał(a):

Mówiąc "tryb pełnoekranowy" mamy na myśli wyłączenie trybu "mobile view". Naciśnij 1 będąc na stronie i odznacz mobile view. Można też zmienić to w głównym menu settings (tyle że nie w w appeariance).
W zasadzie funkcja fullscreen w tradycyjnym rozumieniu tego słowa też jest - wystarczy dwa razy wcisnąć *.

revenjarus napisał(a):

I owszem... tyle, że właściwie niewiele zmienia się w wyglądzie... Dwukrotne wcisniecie * powoduje jedynie znikanie pasków : górnego z nazwa strony i dolnego-menu...

arkwierz napisał(a):

dzieki za odpowiedz.

tryb mobile view moge sobie wlaczac i wylaczac, to jedno i nie o to mi chodzi.
dwukrotne nacisniecie * jest juz lepsze,
ale mi chodzilo i pelnoekranowy tryb. aplikacje na win mobile moga dzialac w takim trybie,
ale niestety nie opera. nadal na ekranie mam gorna i dolna windosowa belke,
na dole klawiatura, u gory start i zegar i wlasnie tego chcialem sie pozbyc.
wyglada na to ze raczej sie nie da.
ale przynajmniej rozumiem o co Wam chodzilo smile dzieki smile

uniqiq napisał(a):

A jakieś inne midlety mają u Ciebie taką funkcję?

arkwierz napisał(a):

midlety nie, programy tak.

ksm napisał(a):

wie ktos moze jak zaimportowac zakladki opery domowej na opere mini ??

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by ksm:

wie ktos moze jak zaimportowac zakladki opery domowej na opere mini ??


Najlepiej używając opcji synchronizacji w Operze 9.5 Beta 2. Z tym, że UWAGA! TO WERSJA TESTOWA!, ale chyba nic nie powinno wybuchnąć wink

Skoro masz już konto na My Opera Community, to wystarczy, że wprowadzisz login/hasło w Operze mini i Operze 9.5
Nie jestem w stanie powiedzieć ci czy 9.5 sama zaimportuje zakładki z wersji 9.27 więc w razie czego będziesz musiał zrobić to ręcznie smile

W razie kłopotów pchnij gońca wink

ksm napisał(a):

ok juz mam dzieki
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=214504