Blokowanie się multimediów

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Rouge napisał(a):

Witam!
Mam mały problem z Operką.

Chodzi o to, że o ile pierwsze uruchomienie jekiegoś wbudowanego w stronę odtwarzacza czy otworzenie obrazka nie sprawia problemów, to później włączenie innej ścieżki czy powiększenie innego obrzaka jest niemożliwe.
Przykłady: na tej podstronie RMF zwykle nie sprawia problemów uruchomienie pierwszej lepszej ścieżki, ale włączenie następnej jest niemożliwe - przeglądarka zachowuje się, jakby "nie widziała" odnośników do odpalania muzyki. Podobny problem występuje z grafiką np. na TEJ stronie. Maksymalizacja pierwszego obrazka przebiega bez problemu, ale potem nie można już maksymalizować żadnego (brak reakcji na kliknięcie).

Miał ktoś podobny problem?

Zaufany napisał(a):

Odnośnie strony z grafiką. Wygląda to na różne implementacje popupów w różnych przeglądarkach, względnie jakiś błąd w Operze. Jeśli nie zamkniesz wyskakującego okna, a klikniesz na inny obrazek w tle, zawartość wspomnianego okna się zmieni zgodnie z oczekiwaniem. W każdym razie w najnowszej wersji testowej problem już nie istnieje. Odnośnie strony RMF, nie udało mi się potwierdzić problemu.

daroc napisał(a):

Rzeczywiście, coś poprawili, bo znam strony, które korzystają z jakiegoś wadliwego skryptu do wyświetlania popupów, w którym pewien fragment powodował, że po zamknięciu okienka wg skryptu okno było nadal otwarte...
Link do przykładowego skryptu: http://xlo.torun.pl/zdjecia.js
Problem polegał na tym, iż skrypt zakładał, że po zamknięciu popupa zmienna Nowe (Nowe=open()) będzie miała wartość false. Prawidłowo chyba powinno się sprawdzać Nowe.closed, aby upewnić się, czy okienko rzeczywiscie zostało zamknięte?
W Operze 9.50a2 rozwiązaniem problemu jest chyba fakt, że Opera nie zwraca błędu i nie zatrzymuje skryptu po odnalezieniu Nowe.close(), gdy Nowe zostało już zamknięte. Można sobie potestować na tym kodzie:

<a href="#" onclick="a=open('about:blank', 'a', 'top=100; left=100; width=100; height=100')">otwórz</a>
<a href="#" onclick="alert(a+' '+a.closed); a.close(); alert(a+' '+a.closed)">zamknij</a>

Rouge napisał(a):

Czyli co mam zrobić?

Problem oczywiście wciąż występuje.
Jeśli chodzi o ścieżki muzyczne na wymienionej wcześniej stronie, to sprawa jest dziwna. Zwykle bez problemu odtwarzanych jest kilka ścieżek, po czym nagle nie można włączyć żadnej. Po odświeżeniu strony teoretyczne da się odnośniki uruchomić - po jednym kliknięciu kursor zamienia się w 'rękę-wskaźnik', ale po ponownym muzyka nie uruchamia się, a raczej - uwaga! - jest odtwarzana tylko wtedy, gdy przewijam stronę rolką lub paskiem. Gdy przestaję, muzyka się zawiesza, a gdy znów zacznynam przewijać, odtwarzanie jest kontynuowane.
bigeyes

Zaufany napisał(a):

Przekonuj wszystkich do Opery. Jak ta przeglądarka stanie się popularna, ludzie będą musieli dostosowywać do niej swoje strony. Omijaj strony, które nie działają poprawnie w Operze.

W przypadku tego problemu z obrazkami powinno pomóc napisanie sobie stosownego UserJS, względnie pamiętaj o pozostawianiu otwartego popupa. W ostateczności zmień Operę na wersję rozwojową. (To nie Safari, rozwojowa Opera działa całkiem znośnie.)

Krystyn napisał(a):

Witam. Ja mam większy problem z multimediami - jak otwieram stronkę na np Onecie (lub gdziekolwiek indziej) gdzie jest filmik do odworzenia taki oparty na WMP to program się natychmiast zamyka i mnie wywala do Windows. Strasznie to uprzykrza nawigację, bo mam otwarte np 10 stron i nagle wszystko "out"!, bo na którejś był filmik. Nie wiecie co zrobić żeby to poprawić?

Zaufany napisał(a):

Która wersja Opery? Jaka wersja Windows? Jaki plugin dla plików WMP?

Przy okazji ustaw sobie w Operze, aby włączała się z ostatnio otwartymi stronami.

Krystyn napisał(a):

Mam ustawione żeby się włączała z oknem do wybierania - problem w tym, że jak zachowa na liście ostatnio otwartych to przez które się powiesiła, to znowu "bęc!". Opera jest 9.23, Windowsy XP Home SP2 PL, a plugin to mam napisane: Windows Media Plugin Library - można gdzieś to jeszcze sprawdzić?