opera nie obsluguje w pelni javy???

w dziale Opera
ff1 napisał(a):

patrzcie: http://www.elta.pl/shop/index.php?active=l_form

co to za bzdury?

Ziggy X napisał(a):

ale co na tej stronie ma być nie tak? napisz albo daj screena

daroc napisał(a):

Wyskakuje komunikat, że przeglądarka, z której korzystam - Opera, nie obsługuje w pełni JavaScript. Spróbowałem maskowania jako IE/FF, ale nie działa. Obiekt window.opera, którego strona używa do wykrycia przeglądarki, i tak zwraca true.
Na czym więc polega maskowanie?

szyk napisał(a):

Originally posted by daroc:

Na czym więc polega maskowanie?


No tylko zmienia się User Agent (jeśli jest inaczej, to niech ktoś mnie poprawi smile). Dla wykrywania po window.opera trzeba zastosować skrypt użytkownika typu http://userjs.org/scripts/general/enhancements/detect-opera-sniffing .

daroc napisał(a):

Oj, chyba nie na darmo jest osobno identyfikacja jako IE i maskowanie jako IE?

Barthezdeleted napisał(a):

Strona testowa: http://www.geocities.com/tony-alicea/detect.html (Pierwszy wynik w googlu - jestem leniwy):

daroc napisał(a):

Odkąd istnieje ta opcja byłem przekonany (tak gdzieś wyczytałem chyba na forum), że służy to do zapobiegania wykrywaniu Opery przez skrypty i myślałem, że obiekty charakterystyczne dla Opery są usuwane.

Zaufany napisał(a):

http://www.howtocreate.co.uk/operaStuff/userJavaScript.html
Na tej stronie jest skrypt "Spoof identity as Firefox or Internet Explorer". Powinien skutecznie uniemożliwić "poprawne" wykrycie przeglądarki.

daroc napisał(a):

Ok, zapisałem do podkatalogu o nazwie spoof i ustawiłem go w preferencjach dla witryny.
Jeszcze tylko pozbywamy się komunikatu o tym, że "potrzebna jest pełna obsługa javascript oraz flash 9" włączając wtyczki pod f12 i... Fenomenalnie! Teraz dopiero strona działa tak jak powinna! Na pierwszy rzut oka różnicę widzę jedną. W miejscu napisu o "błędzie" pojawił się inny napis... statyczny napis we flashu.
napis
Bo menu i wszystko inne działało wcześniej mimo pojawiania się komunikatu. Nie ma to jak utrudniać ludziom życie ciekawymi informacjami o ich systemie i przeglądarce.

Edit: Aha, co do tematu... Java i JavaScript nie mają ze sobą nic wspólnego.

Vambeer napisał(a):

Po FF i IE rozwijalne menu na głównej stronie jest półprzezroczyste, pod Operą nie.

daroc napisał(a):

Rzeczywiście. Tak czy siak nie rozumiem ludzi wysyłających tak agresywne komunikaty z powodu przezroczystości, bez której akurat ta strona jakoś nawet lepiej wygląda - menu jest bardziej czytelne. Poza tym w Operze też można już zrobić przezroczystość. left Dlatego dobrze mieć możliwość łatwego zamaskowania się jako inna przeglądarka.

Vambeer napisał(a):

Moim zdaniem to autor strony nie posiada pełnej obsługi JavaScript.

Zaufany napisał(a):

Ale przezroczystość to nie JavaScript, nawet nie DOM, a CSS, w dodatku niestandardowy. Jeśli się nie mylę, to IE i Fx wymagają zupełnie innych instrukcji pod tym względem.