obrazki w tabelach i ich sposob wyswietlania

w dziale Strony WWW w Operze
dziczyzna napisał(a):

kiedy wstawiam w komorke tabeli obrazek ktoremu nadaje wielkosc mniejsza, niz ma on w oryginale, opera powieksza komorke tabeli do wielkosci oryginalnego obrazka znieksztalcajac cala tabele. chcac wstawic do tabeli jakis obrazek musze go, przed wyslaniem na serwer, dokladnie dostosowac rozmiarem do komorki :/ ustawienie na sztywno szerokosci komorki nic nie daje :/ w innych przegladarkach nie wsytepuje ten problem, w operze niestety tak :/ juz mnie krew zalewa, ze przy kolejnej wersji nie jest to poprawione, bo problem wystepuje od kilku wersji. ma ktos pomysl na rozwiazenie tego ?

daris napisał(a):

Przecież to nie błąd (jeśli dobrze zrozumiałem o co ci chodzi). Jak chcesz umieścić obrazek w tle to wydaje mi się że raczej powinieneś do tego użyć css'a

<img src="..." width="50" height="50">

O to chodzi?

Zajec napisał(a):

Nie zauważyłem takiego zachowania Opery. Mógłbyś jakiś przykład skonstruować?

dziczyzna napisał(a):

ale mam zonka :/ to byla literowka w widht zamiast width. dobra nvm bigsmile mozna usunac temat ;]

Zajec napisał(a):

Na przyszłość używaj może edytorów z podświetlaniem składni ;-) Będziesz od razu widział po kolorze, że argument wpisany jest niepoprawny :-)

dziczyzna napisał(a):

wole jechac notanikiem ;P

Zaufany napisał(a):

To w innych przeglądarkach działało?!

P.S.
Jeśli coś nie działa zgodnie z intencjami w więcej, niż jednej przegladarce, ja uznaję to albo za mój błąd w składni, względnie że dana właściwość nie została dostatecznie dobrze zaimplementowana w wielu przeglądarkach, więc nie można jej jeszcze stosować.

dziczyzna napisał(a):

w innych dzialalo ok, zarowno ie jak i ff

daroc napisał(a):

To spróbuj chociaż programu Notepad2. Nie jest nafaszerowany zbędnymi funkcjami, a składnię koloruje i ma tam pare przydatnych funkcji. A jeszcze troszkę więcej (naprawdę fajnych rzeczy) ma Notepad++.

archetwist napisał(a):

Intype

daroc napisał(a):

Już na sam początek odrzuca mnie kolor tła. Trzeba trochę pogrzebać w schematach. Ogólnie to chyba mało on konfigurowalny.
Notepad2 ma dość mało kolorową składnię dla dokumentów php/html itp, ale nie razi w oczy i można się skupić na tekście, a jednak coś tam wyróżnia, dlatego właśnie jego używam na co dzień. W nowszej wersji Notepada2 (2.0?) usunęli bardzo fajną funkcję... Wcześniej można było sobie zaznaczyć daną linijkę skrótem Ctrl+F2, a potem przekakiwać między tak oznaczonymi wersami klawiszem F2 (przydatne, gdy pracuje się przy jakimś dużym skrypcie, gdzie działanie jednej funkcji jest zależne od działania drugiej i trzeba skakać).