Problem - nadpisany plik z zakładkami

w dziale Opera
zaqwerty10 napisał(a):

Witam

Otóż dzisiaj serfując na necie chciałem zapisać kolejną strone do moich zakładek. Wpisalem nazwę, zapisałem to w pliku. Będąc juz w zakładjkach popstanowiłem wyrzucić nieaktywne już linki lecz przez przypadek usunąłem cały folder. Chciałem cofnąć operację wczytując ponownie plik jeszcze przed tym, zanim zacząłem "sprzątać".

Lecz mimo zaimportowania ponownie zakładek, nic sie nie zmieniło a tylko powieliło foldery na nowo. Wykasowałem te powielone i dalej próbowałem to wczytać, aby uzyskąc znów folder, który usunąłem, ale dalej bez zmian. Tak jakby przy kazdej próbie importowania zakładek Opera robiła autosave'a na tym pliku. Teraz mam tak namieszane, że brakuje mi kilku folderów, a są to linki do różnych for, które zbierałem prawie 4 lata...

Ma ktoś jakiś pomysł, jak wczytać wersję pliku z zakładkami sprzed np 2 dni lub wczoraj, tak aby wszystko było jak wczesniej? Bo skoro nadpisywało cały czas na jednym pliku to tak łatwo raczej nie bedzie tego odzyskać, a sama Opera chyba nie robi żadnego backup'u tegopliku przy jakichś zmianach.

Ziggy X napisał(a):

jak usunąłeś jakieś zakładki to najpierw były w koszu (osobny folder w zakładkach - kosz), wystarczylo cofnąć ich usunięcie (być może nadal tam są). Jak nie robiłeś sobie kopii bezpieczeństwa co jakiś czas i opróżniłeś operowy kosz to raczej nieodwracalnie straciłeś te linki.

daroc napisał(a):

Wykonując jakiekolwiek operacje na Operowych plikach pamiętaj, aby zawsze najpierw wyłączyć Operę i poczekać na całkowite jej zamknięcie - może to potrwać nawet kilkanaście sekund, zależnie od ustawień Opery (np. dużo czasu może zająć czyszczenie pamięci podręcznej przy wychodzeniu z programu).