__Nieśmiertelna__ konsola błędów

w dziale Opera
cih997 napisał(a):

Witam

Od dłuższego czasu używam Opery. Korzystam także z wbudowanego programu pocztowego. Obecnie posiadam wersje 9.23.

Od kilku wersji przy dowolnym błędzie związanym z programem pocztowym wyświetla się konsola błędów. Konta są prawidłowo skonfigurowane, niestety co jakiś czas zdarzają się błędy z serwerem itp. co oznacza wystąpienie błędu. Jako że mam ustawione automatyczne sprawdzanie co kilka minut, występują sytuacje kiedy co kilka minut dostaję coraz bardziej denerwujące okienko z konsolą błędów. Z tego co zaobserwowałem konsola pojawia się tylko przy błędach programu pocztowego.

Aktualnie przebrnąłem przez następujące konfiguracje/dodatki, niestety bezskutecznie:

- opera:config
+ Console Error Log: ""
+ Console Error Log Enabled: 0
+ Error Console Filter: ""
+ JavaScript Errors: 0

- Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Zawartość -> Opcje JavaScript -> Otwórz konsolę ...: 0

- Narzędzia -> Szybka konfiguracja -> Preferencje dla witryny -> Skrypty -> Otwórz konsolę ...: 0

- znalazłem również program który teoretycznie zamyka okno gdy tylko się pojawi: at-opera-err.console-autoclose.exe, zainstalowany zgodnie z instrukcją, również zmieniłem język na inny a następnie spowrotem zmieniłem na polski - bezskutecznie.

Nieśmiertelna konsola pojawia się i coraz bardziej denerwuje. Czytałem również opinie iż ze względu na powyższy problem użytkownicy rezygnują z Opery.

Jeżeli pominąłem jakiś skuteczny sposób na WYŁĄCZENIE konsoli błędów w Opera 9.23 proszę o informacje.

Jeżeli jednak jest to błąd/niedopatrzenie/celowe działanie deweloperów, apeluję o odpowiednie zmiany w kolejnych wersjach (całkowite wyłączenie konsoli błędów | możliwość przełączenia się na komunikaty w prawym dolnym rogu pojawiające się na chwilę zamiast w konsoli) jeżeli takowi czytają to forum, lub czyta je ktoś, kto może taką informację przekazać Twórcom, którzy IMO wykonują kapitalną robotę tworząc jeszcze nie perfekcyjną lecz bardzo zaawansowaną przeglądarkę internetową.

Pozdrawiam
Krzysztof

JaDo napisał(a):

opera:config#UserPrefs|ShowMailErrorDialog - opcja dostępna w O9.5 alpha.

cih997 napisał(a):

@JaDo: Wielkie dzięki za tą wspaniałą informację!

BTW czy kolejna wersja po 9.23 to planowo 9.5? Jeżeli nie to czy jest szansa że w wersji kolejnej po 9.23 pojawi się wyżej wspomniana opcja?

JaDo napisał(a):

Originally posted by cih997:

BTW czy kolejna wersja po 9.23 to planowo 9.5? Jeżeli nie to czy jest szansa że w wersji kolejnej po 9.23 pojawi się wyżej wspomniana opcja?


Wydaje mi się, że będą jeszcze jakieś Opery pomiędzy, i raczej nie należy się spodziewać, że ta opcja w nich będzie.

cih997 napisał(a):

W takim razie apel z pierwszego postu nadal aktualny.

Oby opcja pojawiła się jak najszybciej!

archetwist napisał(a):

Możliwośc wyłączenia kolejnych powiadomień znajduje się w 9.5 w samym oknie komunikatu błędu (konsolę można otworzyc z poziomu tego okna) i nic chyba nie wskazuje na to, żeby się to miało w przyszłych wersjach zmienic. Na moje oko problem rozwiązany wink .