Brak obsługi prawego klawisza CTRL w Operze

w dziale Opera
Raster2000 napisał(a):

Witam!
Ostatnio w mojej Operze nie działa prawy przycisk CTRL. Wcześniej nie było z tym żadnego problemu. Jest to trochę uciążliwe gdy używa się skrótu ctrl+enter - dwie ręce zamiast jednej no i kwestia przyzwyczajenia. Ostatnio zaktualizowałem Operę z wersji 9.21 na 9.23 i nic się nie zmieniło - jak nie działało tak nie działa. W konfiguracji klawiatury też nie można nic zmienić, bo nie ma tam opcji ustawienia prawego lub lewego klawisza ctrl.
W międzyczasie instalowałem testową wersję Opery 9.50, ale w zupełnie innym folderze, więc to chyba nie to.
W innych programach prawy ctrl bez problemu mi działa (ctrl+c, ctrl+v, alt+ctrl+del).
Jako ciekawostkę podam, że zapisywanie obrazków kombinacją "prawy ctrl+LPM" działa bezproblemowo.

daroc napisał(a):

Ctrl+Enter?
A spróbuj kombinacji Shift+Enter albo Ctrl+Shift+Enter.

Zajec napisał(a):

Ctrl+Shift+Enter ─ powinien otwierać link w nowej karcie w tle :-| Niestety nie działa na wielu komputerach gdzie testowałem. Niby działa dla lewego Ctrl, ale nijak to wygodne.

daroc napisał(a):

Jak to? Ja praktycznie zawsze korzystam z lewego Ctrl. Wpisuję adres, po czym lewym 5 palcem wciskam Shift albo 4 i 5 odpowiednio Shift i Ctrl, a prawym 5 palcem Enter. Dodam, że piszę na klawiaturze wykorzystując wszystkie 10 palców i nie patrząc na ekran. wink

archetwist napisał(a):

Originally posted by daroc:

Dodam, że piszę na klawiaturze wykorzystując wszystkie 10 palców


Pozostałym 10 musi być teraz smutno.

Originally posted by daroc:

i nie patrząc na ekran.


To pewnie stąd takie błędy wink .

Zajec napisał(a):

Przy wpisywaniu adresu, to się może rzeczywiście sprawdzać. Ale gdy chodzę sobie po jakiejś stronie używam SHIFT+strzałki. Do kliknięcia linku natomiast: ENTER. Tak więc do tego nawigowania starcza mi swobodnie prawa ręka. Męczące jest gdy do samego otworzenia linku w nowej karcie w tle muszę lewą rękę na klawiaturę wciągać.

archetwist napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Tak więc do tego nawigowania starcza mi swobodnie prawa ręka. Męczące jest gdy do samego otworzenia linku w nowej karcie w tle muszę lewą rękę na klawiaturę wciągać.


Ja tam do nawigowania używam tylko lewej ręki (gdy nie korzystam z myszki).

daroc napisał(a):

Originally posted by archetwist:

To pewnie stąd takie błędy wink .


lol Oczywiście na ekran (zazwyczaj) patrzę (chociaż widocznie niekoniecznie na pisany tekst wink ), a nie patrzę na klawiaturę.
Ja tylko podałem przykład. Różni ludzie - różne przyzwyczajenia. Ja akurat lewą rękę często mam na klawiaturze, często nawiguję pomiędzy kartami klawiszami 1 i 2, a zamykam je (pojedynczo) klawiszem W. Dziwne, że w Operze nie zawsze działają te skróty tak, jak powinny.

Edit: Szczerze mówiąc nigdy nie próbowałem, ale przypuszczam, że trochę niewygodnie by mi się pisało palcami u nóg, dlatego w domyśle chodziło mi o palce u dłoni. wink