Zakładki na serwerze?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lenonek napisał(a):

Witam,

zastanawia mnie jedna rzecz. Czy można w Operze ustawić ścieżkę do zakładek na zewnętrznym serwerze zamiast na dysku lokalnym? Czy edycja powinna to załatwić edycja opera.ini? Przeglądałem ten plik i niestety nie znalazłem tam linijki związanej z zakładkami i podającej ścieżkę do opera6.adr sad Może jest ona w innym miejscu? Czy to zadziała?
Idea jest taka, że zarówno w pracy jak i w domu uzywam opery, ale na różnych komputerach. Zapisuję zakładki sobie i tu i tu w zależności gdzie w danym momencie pracuję. Ustawienie obu oper do zapisywania pliku z zakładkami na serwerze oraz wczytywania go po otwarciu byłoby idealnym rozwiązaniem tego problemu. Dostęp do serwera nie jest teraz problemem dla większości użytkowników.
Będę wdzięczny za pomoc. smile

pzdr
Przemek

Zaufany napisał(a):

Problem będzie rozwiązany w Operze 9.5. Dodana zostanie w niej synchronizacje zakładek. Jak chcesz, możesz już dzisiaj pobawić się wersjami testowymi. Ja się bawię.

lenonek napisał(a):

O to suuuper... muszę spróbować smile
zobaczymy co z tej zabawy wyjdzie?

Dzięki za podpowiedź

pzdr
Przemek

vril napisał(a):

Jest jeszcze coś takiego jak zakładki online:

http://sitebar.pl/

Można to spokojnie umieścić w panelu bocznym i korzystac z tego, zamiast z lokalnych zakładek.

lenonek napisał(a):

No i zainstalowałem sobie operkę 9.5 alpha i małe rozczarowanie bo nie ma tam możliwości ustawienia aby zapisywała zakładki na serwerze sad
no chyba, że zmieniając wpisu w opera:config ale to samo można zrobić we wcześniejszych wersjach. Już myśłałem, że plik języka polskiego który zapożyczyłem ze wcześniejszej wersji, nie wyświetla nowych funkcji i odnośników, ale nawet w oryginalnej wersji angielskiej nie znalazłem takiej możliwości. Może szukam nie tam gdzie trzeba?
No cóż dzięki za pomoc pewnie będzie trzeba używać sitebap smile zawsze to jakieś wyjście hihih

pzdr
Przemek

Zaufany napisał(a):

File | Synchronize With My Opera