Problem z onet.tv

w dziale Strony WWW w Operze
marco7112 napisał(a):

Proszę o pomoc! Nie działa mi onet.tv , Opera woła xpcom_core.dll. oraz trzech innych dll. które są w FF ale po przekopiowaniu ich do Opery nie uruchamiają wskazanego filmu- w FF i IE wszystko działa jak w zegarku a w Operze nie i tylko na tej stronie.Co to może być ?

Barthezdeleted napisał(a):

Hmm... zobacz może czy w opera:config#UserPrefs|PluginPath nie masz żadnej ścieżki do katalogów FF

marco7112 napisał(a):

Jestem nowicjuszem i nie znam sie na tym co mi poradziłeś ale jak ktoś ma komputer od paru miesięcy , to nie ma się co dziwić- tylko można się uzbroić w cierpliowość i wyrozumialość.Jak już pisałem IE i FF super ale Opera się zacina np.przy przewijaniu strony tzn.przeskakuje ma opóżnione działanie.Napisałeś, że nie mam żadnej ścieżki dostępu do katalogów FF podałeś linka do konfiguracji ale ja nic nie umiem, usuwałem Operę i pobierałem parę razy i nic się nie poprawilo nawet jak pisze to się zacina a tekst pojawia się z opóżnieniem.Jak możesz mi pomóc ? Gdybyś potrzebował więcej informacji to chętnie odpiszę.Dziwne, że na onet.tv nie uruchamia wskazanego filmu a informacje które idą na pasku zacinają się?

JaDo napisał(a):

1. Klikasz link podany przez Bartheza

2. Edytujesz wpisy w polu Plugin Path, tzn. ma zostać namiar tylko na folder z pluginami Opery np.

C:\Program Files\Opera\Program\Plugins;

Jak to zrobisz, klikasz przycisk Zapisz, jest na samym dole sekcji.

3. Pomoc->O Operze->Ścieżki dostępu->Preferencje, zapamiętujesz gdzie jest plik opera6.ini.

4. Zamykasz Operę

5. Otwierasz plik opera6.ini , w sekcji [User Prefs] szukasz pozycji Plugin Path, i jak wyżej zostawiasz namiar tylko na katalog z pluginami Opery, zapisujesz zmiany.

6. Wchodzisz do katalogu \program\plugins i wypierniczasz wszystkie wtyczki, które wcześniej tam skopiowałeś z fajaśmoksa.

7. Na onet.tv potrzebna jest wtyka WMP, która instalowana jest razem z Operą, są to trzy pliki:
npdsplay.dll
npwmsdrm.dll
npds.zip

...najważniejszy jest ten pierwszy, bez dwóch pozostałych można się obyć, szczególnie, że npds.zip powoduje crashe Javy pod Operą, właśnie na Onecie.


marco7112 napisał(a):

Dziękuję za pomoc, nawet nie przypuszczałem, że to takie proste - teraz Opera śmiga no może jeden tylko szczegół że znikł przycisk do pełnego ekranu ale można kliknąć lewym myszki .Dziękuje jescze raz i życzę sukcesów.