DjVu w operze?

w dziale Strony WWW w Operze
semprini napisał(a):

Witam.

Mam mały problem. Ostatnio w pracy robię HTML'ową stronkę, która zawiera odnośniki do dokumentów w formacie DjVu. I niby wszystko ok, ale zauwazyłem dziwną rzecz.

1. Robię stronke, odnośniki do DjVu sa typu:
< a href="plik.djvu">tekst</a >
W IE stronka działa, oczywiście po zainstalowaniu plugina. W Operze (9.23) - tylko krzaczki, jakby plik djvu otwierał się jako tekstowy...

2. Plugina do DjVu zainstalowałem dobrze. Skąd wiem? Bo na przykład ta strona:
http://www.djvu.com.pl/djvu_tech.html
(linki na dole), działa mi świetnie. Nie wiem dlaczego - linki prowadzą przecież do plików DjVu tak jak moje, różnią się tylko tym, że mają podane opcje wyświetlania (plik.djvu?djvuopts&zoom=75&thumbnails=no). Ogólnie linki mają postać:
<A HREF="plik.djvu?djvuopts&zoom=75&thumbnails=no" target="_blank">
Spróbowałem "na pałę" wkleić u siebie te opcje - guzik to dało, nadal Opera otwiera DjVu jako plik tekstowy...

Ktoś wie w czym rzecz?

Zajec napisał(a):

Ja ;-)

Strona którą podlinkowałeś jest albo dobrze napisana, albo znajduke się na dobrze skonfigurowanym serwerze. Chodzi o to, że pliki .djvu muszą być wysyłane z odpowiednim nagłówkiem mime-type. Aktualnie Ty wysyłasz je prawdopodobnie jako text/plain i Opera tego się słucha ─ traktując pliki jako tekstowe.

Musisz zacząć wysyłać pliki .djvu z mime type

image/vnd.djvu


Powinna Ci pomóc instrukcja http://osiolki.net/faq/mime ─ wystarczy zamiast text/html podstawić sobie image/vnd.djvu

semprini napisał(a):

Sękju. smile

Tak myślałem - Opera ma za dobrą opinię, żeby wina leżała po jej stronie, a IE, jako "przeglądarka dla opornych" stara się być mądrzejsza od użytkownika. Poczytam. Jeszcze raz dzięki.

Zajec napisał(a):

Ojć, teraz dopiero spojrzałem że na Osiołkach nie ma informacji jak skonfigurować serwer Apache do poprawnego wysyłania plików.

1) Jeśli masz dostęp do globalnej konfiguracji Apache ─ dopisz po prostu inijkę

AddType image/vnd.djvu .djvu


2) Jeśli wykorzystujesz tylko serwer zarządzany przez głuchego na prośby admina, możesz spróbować utworzyć w katalogu z plikami .djvu plik o nazwie
.htaccess
z treścią taką jak powyżej:
AddType image/vnd.djvu .djvu
Gdyby to nie pomogło, to znaczy że Apache jest skonfigurowany tak, aby ignorować pliki .htaccess sad Wtedy zostaje Ci jedynie wysyłanie nagłówka za pomocą PHP ─ opisane w podlinkowanym przeze mnie artykule.