Fit to width Zoom divy i tabele

w dziale Strony WWW w Operze
_eP napisał(a):

Ciekaw jestem czy ktos juz zwrocil na to uwage że Zoom w Operze działa niekonsekwentnie.
Przy 80% zooma lub więcej przy załączonym Fit to width nastepuje przeskalowywanie obrazkow tak by zawartosc tabeli miescila sie na stronie. Ale juz przy 70% lub mniej to niestety nie dziala, tabele rozjezdzaja sie i pojawia sie pasek przewijania w poziomie dla strony.

Dodam ze ubocznym efektem opcji Fit to width przy 80% zooma lub wiecej jest zawezona tabela gdy posiada ona ustawiony border wiekszy od zera wlasnie o szerokosc borderu.

Jak na moj gust to dosyc powazny blad jak na wersje 9.xx

Podobna przypadlosc dotyczy tez kolumn w tabelach. Problem jest szczegolnie widoczny gdy tabele sa zagniezdzone. Same obrazki moga byc przeskalowane odpowiednio przy kazdym zoomie. Jezeli obrazek znajduje sie w tabeli a ta z kolei w komorce tabeli nadrzednej to przy zoomie 70% moga pojawic sie problemy - zalezy to od rozmiaru obrazka i rozdzielczosci ekranu. Oczywiscie przy wysokich rozdzielczosciach ekranu i malych obrazkach efektu nie da sie zaobserwowac, natomiast gdy obrazek ma rozmiary prownywalne z ekranem to przy zoomie 70% bedzie jeszcze na tyle duzy ze nadrzedna tabela sie moze rozjechac.
Przy zmniejszaniu zooma efekt zanika co jednak nie powinno byc zadnym usprawiedliwieniem.
Strona powinna sie wyswietlac konsekwentnie przy kazdej kombinacji zooma, rozdzielczosci i zawartosci tzn zawartosc powinna byc konsekwentnie przeskalowywana.

Czy ktos to juz wczesniej zgłaszał ?

Pozdrawiam

daroc napisał(a):

Ogólnie fit to width powinno się raczej włączać jedynie wtedy, gdy jest to potrzebne, bo rzeczywiście funkcja ta powoduje pojawianie się różnych błędów przy wyświetlaniu strony.
Chyba musiałbyć podać bardziej konkretne przypadki. Np. jakieś strony testowe (z wyodrębnionym kodem, który powoduje te przypadłości, a nie np. "onet.pl"), najlepiej plus screeny.

_eP napisał(a):

1BLDC.js

Originally posted by daroc:

Ogólnie fit to width powinno się raczej włączać jedynie wtedy, gdy jest to potrzebne, bo rzeczywiście funkcja ta powoduje pojawianie się różnych błędów przy wyświetlaniu strony.


A to mnie zaskoczyłeś. To bardzo pożyteczna funkcja więc spodziewałem się że w tak zaawansowanej wersji Opery powinna być ona dopracowana w każdym szczególe.

Originally posted by daroc:


Chyba musiałbyć podać bardziej konkretne przypadki. Np. jakieś strony testowe (z wyodrębnionym kodem, który powoduje te przypadłości, a nie np. "onet.pl"), najlepiej plus screeny.Na problem natrafiłem przypadkiem pisząc sobie skrypt użytkownika który ma wyświetlać zawartość for dyskusyjnych w skondensowanej postaci bez osobnej kolumny poświeconej autorowi postu czesci o mnie itp. a calosc wyswietlana by byla w dwoch kolumnach by latwiej sie wszystko czytalo.

Zaskoczony bylem tym ze gdy ustawilem sobie szerokosc nadrzednej tabeli na 100% ekranu zawartosc jej kolumn nie zostala przy zoomie 70% przeskalowana na tyle by calosc zmiescila mi sie na ekranie przy wyzszych zoomach dziala OK a 70% to wartosc graniczna przy ktorej dzieja sie problemy.

Niby to nie jest wielki klopot, ale ja lubie by wszystko dzialalo bez niespodzianek.
Jak chcesz to moge wyslac tu moj skrypt.
A strona na ktorej dzieja sie te cuda to np. taka:
http://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?t=2437

Skrypt jest w wersji roboczej wiec zawiera mnostwo roznych smieci.