Ktory plik odpowiada za pasek osobisty ?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lucknh napisał(a):

Witam, czeka mnie format c: i nie chce stracic godzine na przywracanie Opery do poprzedniego stanu, wiem juz w zasadzie wszystko o backupie oprocz wlasnie paska osobistego, w katalogu profile znalazłem cos takiego jak standard_toolbar.ini ale on chyba odpowiada za pasek adresu, poratujcie smile

symeon napisał(a):

Zapisz po prostu cały folder "profile" na innym dysku. Nie musisz zapisywać poszczególnych plików. Po ponownym zainstalowaniu operki po prostu wklej cały folder "profile" do nowej lokalizacji i finał.PS. Ja zapisuje sobie caly katalog z operką i wklejam po formacie i nadinstalowuje aktualną wersję. wszystko śmiga.

lucknh napisał(a):

Niekopiowanie całego katalogu profilu pozwoli Ci też uniknąć potencjalnych problemów w przypadku instalacji nowszej wersji Opery. Nowe wersje Opery często przynoszą nowe opcje i możliwości, których nie zobaczysz, korzystając tylko ze starych ustawień.

Wlasnie po przeczytaniu tego akapitu z FAQ zadałem to pytanie ;-) Ale skoro mowisz ze wszystko bedzie smigac to tak zrobie

golew napisał(a):

Najlepiej skopiować sobie gdzieś cały katalog profilowy. A po nowej instalce kopiować np. po jednym pliku wink wtedy widzisz co się zmienia.

Dane o wszystkich paskach są w pliku standard_toolbar.ini lub standard_toolbar(1).ini

daroc napisał(a):

Originally posted by golew:

Najlepiej skopiować sobie gdzieś cały katalog profilowy.


Plus poczta, która np. u mnie od dawna nie jest w tym samym katalogu co profil. Mam jakoś nietypowo?

golew napisał(a):

Hmm, ja w sumie mam profile obok mail w swojej lokalizacji nie w docs&sets.
Jednak co jakiś czas robię sobie backup pakując profile&mail, tylko najpierw przeglądam mail/store i usuwam puste katalogi, wywalam z profile/images to co mi niepotrzebne (potrzebne oznaczam jako read only), opróżniam oczywiście profile/cache a także profile/cache/temporary download bo to nie zawsze czyści się automatycznie.
I taką kopię po spakowaniu umieszczam w specjalnym katalogu smile

andol napisał(a):

Originally posted by lucknh:

Ktory plik odpowiada za pasek osobisty ?Zakładki dostępne na pasku osobistym znajdują się w pliku zakładek (opera6.adr). We właściwościach dowolnej zakładki możesz zaznaczyć opcję „Pokaż na pasku osobistym”. Dodanie zakładki do paska osobistego (np. poprzez przeciągnięcie adresu strony na ten pasek) jest równoznaczne z dodaniem tej strony do zakładek i zaznaczeniem poprzednio wspomnianej opcji.

golew napisał(a):

Ups ale wtopa o
Przepraszam lucknh za błędną odpowiedź. Zmyliło mnie słowo pasek.