Ubuntu 7.10 i Opera = nie działa flash

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
inzaghi89 napisał(a):

Zainstalowałem sobie pakiet flash-nonfree i generalnie flash działa, ale nie działają filmiki z youtube. Po zainstaowaniu pakietu zalecanego przez firefoxa, na firefoksie działają wszystkie filmiki youtube i animacje flash, a na operze dalej filmiki nie działają.

Co może być przyczyną? Opera ma wszystkie wtyczki z katalogu firefoksa i nie działa. To samo jest z filmami (teledyski z interii) na firefoksie działają, a na Operze nie.

Nadmienię jeszcze, że na poprzedniej wersji 9.23 i Ubuntu 7.04 wszystko działało, od kąd wyszło nowe Ubuntu i zaktualizowałem operę z repozytorium (prawdopodobnie) to się posypało. Spróbuję potem zainstalować na ubuntu 7.10 wersję z 7.04 i zobaczę czy działa.

Zajec napisał(a):

Na pewno Opera ma odpowiednie wtyczki (pliki .so) w katalogach gdzie ich szuka? W Operze zrób Pomoc → O Operze i sprawdź "Ścieżka dostępu do wtyczek" ─ czy w którymś z tych katalogów masz właśnie pliki .so?

Jeśli tak, to powiedz co wyświetla Opera na stronie opera:plugins

inzaghi89 napisał(a):

Hm rozwiązałem problem z flashem, ale wciąż nie mogę rozwiązać problemu z filmami (posiadam odtwarzacz Totem i na FF wszystko działa).

Co do rozwiązania problemu z filmami: miałem w sekcji opera:config#ISP|Id wpisane "Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon", po usunięciu tego, zapisaniu i uruchomieniu ponownym działa. Nie wiem tylko dlaczego taki się dzieje :/.

btw. Tak troszkę odbiegając od tematu. Jak musiałbym zawrzeć dane w ISP ID, by były zawarte wszystkie te dane, które chcę, czyli "Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon", bo póki co z tego co sprawdzałem działa wyłącznie wtedy, gdy jest podane samo Ubuntu. Probówałem wpisywać Ubuntu/7.10, Ubuntu/7.10(gutsy) i nie działa.

Darck napisał(a):

bo może jest to pole na nazwe systemu, nie jego wersje?

szyk napisał(a):

Originally posted by inzaghi89:

Co do rozwiązania problemu z filmami: miałem w sekcji opera:config#ISP|Id wpisane "Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon", po usunięciu tego, zapisaniu i uruchomieniu ponownym działa.


Dzięki!!! party

Kiedyś mi się zrąbał flash, ale na jakimś testowym profilu, więc się tym nie przejmowałem i zacząłem działać na nowym. Ale parę dni temu przestał mi działać na głównym profilu, co mnie nieźle wkurzyło, odgadłem, że coś jest nie tak w pliku opera6.ini, ale sporo bym się namęczył, zanim bym w końcu znalazł przyczynę. wink

Originally posted by inzaghi89:

Nie wiem tylko dlaczego taki się dzieje :/.


Potestowałem trochę i już wiem - flash działa przy maksymalnej liczbie znaków w ISP równej 15. Przy większej liczbie Opera wypluwa do konsoli tekstowej błędy:

(process:19979): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2242: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:19979): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);


Na szczęście Opera 9.50 jest wolna od tego buga. smile

mcprimo napisał(a):

Wpisalem w opera:config#ISP Ubuntu i dalej mi nie dziala. Zamiast pluginu flash jest tylko szary protokącik p

szyk napisał(a):

A masz flasha 9.0 r48 (do sprawdzenia w Preferencje->Zaawansowane->Zawartośc->Opcje wtyczek)? Bo nowsze wersje nie współpracują z Operą 9.24 (ale z testową 9.50 już tak). smile

Zaufany napisał(a):

Flash i Opera współpracują źle. (Wygląda, że głównie z winy Adobe.) Na razie najlepsze, co można zrobić, to zainstalować sobie niestabilny build Opery 9.5 IA-32.

Zajec napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

Flash i Opera współpracują źle. (Wygląda, że głównie z winy Adobe.)

Tu bym się zastanawiał. Nie znam pluginu z którym Opera współpracuje dobrze. Flash, Swfdec, MPlayer, Gnash ─ wszystko kłopotliwe... albo wręcz niedziałające.

Darck napisał(a):

najnowsze wydanie 7.25 poprawiło szybkość Opery. Wcześniej zdarzało się, że plugin flash otwarty na jednej z kart powodował zamulanie całej przeglądarki 100% CPU use. Teraz Opera z 30 kartami zajmuje kilka % Athlona 2Ghz. Podczas przełączania kart 40%, więc jeszcze mają nad czym pracować.

Zaufany napisał(a):

Większość wymienionych pluginów wymaga GTK. W oficjalnej specyfikacji dla pluginów takie wymaganie nie jest dopuszczalne. Opera zaś została zbudowana na bazie konkurencyjnych bibliotek QT, więc z GTK ma naturalne problemy.