Multimedia i dźwięk na obu kanałach (Line IN/OUT)

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
HavocLP napisał(a):

Witam.
Po 2 latach czas trafić w operze na coś co przeszkadza lub chce się udoskonalić. Dlatego właśnie zgłaszam się do Was ludzie drodzy z prośbą o pomoc ;-)
Otóż tak jak w temacie...głośniki mam podpięte do Line In i Line Out w komputerze. Oczywiście w windowsie czy aplikacjach jest wszystko OK. Odpowiednia konfiguracja dźwiękówki i mam system 4.0 i 2 głośniki ustawione jako tylnie.
Tylko, że...w Operze (i przy okazji w Firefoxie) to nie działa. Tak więc wszelkie audio/video jak youtube puszcza dźwięk jedynie na głośniki przednie, podpięte pod Line In.
Jest jakaś możliwość wymuszenia w Operze zwrócenia uwagi na konfigurację w systemie, lub też nadania tego sygnału na L Out?

Zajec napisał(a):

A próbowałeś może odtwarzać jakieś filmy/teledyski osadzone na stronach? Chodzi mi o to, żeby przeglądarka (Opera, Firefox) wykorzystała tym razem nie plugin flasha, ale plugin mplayera, czy jego jakiegoś odpowiednika.

Podejrzewam po prostu, że to plugin flasha wysyła dźwięk bezpośrednio do systemu dźwiękowego i Opera nie ma tu nic do powiedzenia.

HavocLP napisał(a):

Mhh...wiesz...a mógłbyś podać jakąś stronkę do sprawdzenia tego? Bo wszystko co widzę to YT czy GoogleVideo czyli sam flash chyba tak? I wciąż niedziała.

golew napisał(a):

Hmm - teledyski.onet.pl? One chyba wykorzystywały windows media playera o ile dobrze pamiętam.

HavocLP napisał(a):

No dobra...działa wszystko faktycznie. Czyli...w takim wypadku nic się nie poradzi tak? sad

andol napisał(a):

Ja w kwestii formalnej. wink Mały off-topic.

Line-in to wejście liniowe, a więc gniazdo, poprzez które nagrywasz dźwięk na komputer z urządzenia zewnętrznego.

W niektórych kartach dźwiękowych jedno gniazdo może spełniać kilka funkcji, i tak jest pewnie również w Twoim przypadku. Jednak w tym zastosowaniu nie jest to już line-in, a drugie wyjście line-out. smile W obu wyjściach masz dwa kanały (lewy i prawy), więc razem jest tych kanałów cztery.

Zajec napisał(a):

Originally posted by HavocLP:

No dobra...działa wszystko faktycznie. Czyli...w takim wypadku nic się nie poradzi tak? sad

Możesz pisać do twórców Flasha, ale Twoje szanse, że to poprawią... no cóż.

HavocLP napisał(a):

@Andol...dobrze mówisz, ale opisuje jako Line-In po prostu aby każdy wiedział OCB. Dlatego mówię, ustawienia karty dźwiękowej pozwalają mi na zrobienie z Line-In - Line-Out jako tylnych głośników, dzięki czemu mam pełnoprawny system 4.0 z wieżą za plecami.
No ale Zajec pewnie ma rację...pozostaje ingerencja we Flasha... sad A szkoda, miałem nadzieję że wystarczy pobawić się w configach.
W każdym razie dzięki Wam za pomoc! smile