2 pytania - pomóżcie...

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
shivia napisał(a):

Mam 2 pytania...

1. Czy można zrobić tak, żeby Opera była aktywna w pasku uruchomionych programów (tym w prawym dolnym rogu), a nie w pasku zadań (na dole - tam, gdzie otwierają się zakładki programów, okien internetowych itp.)? Jeśli tak to proszę o pomoc - jak to zrobić...

2. Przed zainstalowaniem Opery miałam normalne konto w internecie. Jak chyba każdy z resztą miałam tam dużo przeczytanych, ale nie usuniętych wiadomości. Jak mogę zrobić, by były one cały czas też [wszystkie] w Operze, tak jak to było na koncie w internecie?

Proszę o pomoc! Przepraszam, że piszę takim troche "zielonym" jezykiem, ale nie znam się kompletnie na tym programie jeszcze... mam nadzieje, ze szybko sie to zmieni wink)

vril napisał(a):

Ad. 2. Sprecyzuj co masz na myśli przez 'normalne konto w Internecie'.

shivia napisał(a):

ad.2 już sobie poradziłam, ale z problemem nr 1 dalej sobie nie radze sadsadsad

archetwist napisał(a):

Ad 1. Pasek zadań jest właśnie paskiem uruchomionych programów smile . Sądząc po opisanej lokalizacji, masz pewnie na myśli zasobnik systemowy, w którym wyświetlane są ikony niektórych programów. Możesz zminimalizować Operę do zasobnika, wciskając klawisze Ctrl + H. Sposobu na takie minimalizowanie za pomocą zwykłego przycisku minimalizacji nie znam. Można natomiast stworzyć sobie dodatkowy przycisk (np. na pasku adresu), który będzie coś takiego wykonywał.

vril napisał(a):

Obawiam się, że nie ma takiej opcji w Operze. Jedynym rozwiązaniem może być chyba znalezienie jakiegoś oddzielnego programu oferującego funkcje m.in. usuwania aplikacji z paska zadań. Aczkolwiek istnieje w Operze funkcja ukrywania jej do obszaru powiadomień (poprzez ctrl H) to chyba jednak nie o to Ci chodzi.

archetwist napisał(a):

Przycisk minimalizujący do zasobnika:

Do zasobnika (przeciągnąć należy na któryś z pasków narzędzi)

shivia napisał(a):

Hehe ;D Dzieki! pomogło... chyba jednak chodziło o to ctrl+H smile) No to już wszystko gra - dzieki wielkie! smile

archetwist napisał(a):

Powyższy przycisk robi to samo, co Ctrl + H.