Nie mogę uruchomić Opery (error initializing)

w dziale Opera
djmindcrasher napisał(a):

Witam, mam problem z Operą 9.02, mianowicie zawiesiła mi się podczas normalnego używania, po czym nie jestem juz jej w stanie uruchomić w żaden sposób, pojawia mi sie krótki komunikat "error initializing opera" Jak to naprawic? Ewentualnie jak zaimportować pocztę z niej do nowej opery którą zainstalowałem na osobnej partycji? Bo tego najbardziej mi szkoda, a w oknie "importuj pocztę" do wyboru jest jedynie Opera5/6 a nie 9, zaś gdy wskazuję folder z pocztą do zaimportowania to ta nowa opera mi sie zawiesza. Co robić? Nie chcę tracić całe konfiguracji! Albo jak sprawic żeby działała ta "stara" opera?
mam nadzieje, że wyraziłem sie dostatecznie jasno.

Ryszard napisał(a):

Moim zdaniem Twój problem ma właśnie jakiś związek z pocztą. Nie spodziewam się, żeby była możliwa naprawa.

Originally posted by djmindcrasher:

Nie chcę tracić całe konfiguracji!

Konfiguracje - szukasz katalogów progilu starej i nowej Opery. W nowej Pomoc - O OperzeŚcieżki dostępu → Katalog Opery. W starej - szukasz na dysku drugiego katalogu o podobnej zawartości - keyboard, menu, mouse, mouse, contacts.adr i.t.d to właśnie w tych katalogach siedzą pliki konfiguracyjne - nową Operę masz gołą - bym wywalił wszystko z profilu nowej w wstawił (oczywiście zachowując orginały) wszystko ze starej. Może "po tym być potrzebna "wizyta" w Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane.

Originally posted by djmindcrasher:

w oknie "importuj pocztę" do wyboru jest jedynie Opera5/6 a nie 9

Ależ jest - "Importuj plik standardowej skrzynki pocztowej" i potem wskazujesz po koleji każdy plik *.mbs. Albo zaimportuj do istniejącego konta albo wszystkie do jakiegoś jednego "nowego". Obawiam się, że wszystkie zaimportowane znajdziesz wyłącznie w "Odebranych", te wysłane również.

djmindcrasher napisał(a):

Dziękuje, sprawdze to. Tymczasem poeksperymentowałem, skopiowałem wszystkie pliki z folderu starej opery do nowej, wszystkie maile i konfiguracja są, za to teraz przeglądarka zawiesza mi się praktycznie bez przerwy:(

Ryszard napisał(a):

To by znaczyło, że któryś z tych plików ma coś nie tak. Wywal wszystko, uruchom Operę i dodaj "po jednym" sprawdając efekry?