2 problemy z eksportem zakładek do pliku

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Szarex napisał(a):

Witam.

Chciałem zapytać o dwie denerwujące rzeczy związane z eksportowaniem zakładek.

1. Mam wyeksportowane zakładki do pliku. Gdy np po reinstalacji systemu próbuje zaimportować je do Opery pojawia się dodatkowy folder w zakładkach o nazwie "Kosz". Wygląda na to, że funkcja eksportująca zakładki eksportuje też "Kosz". Ktoś wie jak wyłączyć "eksport Kosza"?

2. Zdarza się, że nie można nadpisać starergo pliku z zakładkami. Eksportuje zakładki ale nie pojawia się okno dialogowe, które powinno pytać, czy nadpisać istniejący plik. Nieraz muszę kilka razy muszę wyłączać i włączać przegladarkę, żeby funkcja eksportująca zauważyła istniejący plik z zakładkami i można było go nadpisać?

Aha i jeszcze jedno pytanie "przy okazji" ;-) W którym pliku przechowywana jest lista wyszukiwarek używanych przez Operę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ryszard napisał(a):

Funkcja eksportująca eksportuje wszystkie "foldery". Usuń po eksporcie ten dodatkowy kosz i po sprawie. A zresztą poczytaj http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2302464 może znajdziesz sposób na ułatwienie.

Originally posted by Szarex:

W którym pliku przechowywana jest lista wyszukiwarek używanych przez Operę?

W plikach:
....Opera/search.ini - podstawowy plik
....profile/search.ini - plik zawierający zmiany w wyszukiwarkach wprowadzone przez użytkownika z poziomu Opery. Jak doda przez prawoklik w okienko wyszukiwarki → Utwórz wyszukiwarkę to właśnie do niego dodaje. Jak wyłączy standardową przez Narzędzia → Preferencje → Wyszukiwanie to właśnie w tym pliku pojawia się informacja o wyłączeniu.

Szarex napisał(a):

Dzięki