Operapluginwrapper 9.50 beta

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
barja napisał(a):

Witam wszystkich!
Uzywam Opery od bardzo dawna, teraz na Ubuntu 7.04, mam wersję 9.50 beta. Zainstalowałam ją z powodu tego pluginu, który od wersji 9.23 powoduje u mnie crash'e. I dalej mam to samo, znów w /var/log/crash jest wpis o tym pluginie. Poprzednio zamrażała się tylko Opera, teraz restartuje mi od czasu do czasu maszynę. Mam Radeona 9600 na otwartych sterownikach z renderingiem 3D, nie używam "upiększaczy". Wystarczy, że na przykład gadam z kimś w komunikatorze, a przy tym mam 3-4 strony otworzone w Operze i ...restart. Oprócz tego od wersji 9.24 często po przełączeniu pulpitów zostają na kartach czarne kształty (czarne "cienie" okien). Znikają po przełączeniu na pusty pulpit i powrót.
Czy coś nie tak z moją grafiką, czy ten plugin dalej jest niedopracowany pod Linuksa?

Zaufany napisał(a):

Nie wiem, czy to Operapluginwrapper, czy też same pluginy. Niemniej większej poprawy stabilności od czasu, jak mam Linuksa, nie zauważyłem. Z tego jednak, co mi wiadomo, otwarte sterowniki z akceleracją 3D dla Radeonów na chwilę obecną nie należą do najstabilniejszych. Sprawdziłbym otwarte sterowniki bez owej akceleracji albo zamknięte.

barja napisał(a):

Od upgrade 7.04 do 7.10 korzystam z nowych sterowników (instalacja przez Envy - fglrx) i poprawiło się w Operze - nie ma już tych czarnych "cieni". Natomiast ten plugin (tylko ten) dalej daje o sobie znać. Doszukałam się, że pomaga wyczyszczenie systemu z Opery i czysta instalacja 9.50 beta, ale - poczta - żaden problem, zakładki - "pryszcz na nosie". Kłopot dla mnie - zbiór haseł! Jeśli znacie sposób na zachowanie ich, lub choćby spisanie na papierze - bardzo proszę, podajcie mi!

golew napisał(a):

barja - zobacz do FAQ - http://my.opera.com/polski/blog/faq zaraz na początku masz wszystko o plikach konfguracyjnych

barja napisał(a):

Bardzo dziękuję i przepraszam za brak "samodzielności". Moja wina, za słabo szukałam...

golew napisał(a):

Jako pierwszy przyklejony wątek na każdym forum jest FAQ smile

Darck napisał(a):

zarchiwizuj wand.dat - tam sa hasla