Ponowna instalacja Opery, zostają poprzednie ustawienia i wygląd

w dziale Opera
Jagoda napisał(a):

Mam jakiś dziwny objaw związany z nową instalacją Opery (wersja 9.24 ), poprzednio była zainstalowana również ta wersja, bo zawsze uaktualniam na bieżąco. Wieszała się przede wszystkim w czasie sprawdzania poczty (kilka kont) przez K.I.S. a ostatnio coraz częściej w trakcie przeglądania stron. Dane skopiowałam na drugą partycję i odinstalowałam zupełnie, łącznie z czyszczeniem rejestru (dokładnym) i usunięciem folderów. Po instalacji dalej jest skórka, ktorej zwykle używam i wszystkie ustawienia, zakładki itp. Tak jak było poprzednio,jest wszystko dokładnie. Nic nie rozumiem, bo skoro nic po niej w systemie nie zostało to skąd tworzy się jej dokładna kopia?

Zajec napisał(a):

Hm, ja pod adresem http://my.opera.com/polski/forums/announcement.dml?aid=3702234 widzę "Gdzie przechowywane są hasła/zakładki/kontakty?".

Jagoda napisał(a):

Chyba się nie rozumiemy... zrobiłam czystą instalkę Opery. Zainstalowałam na nowo i zostały wszystkie poprzednie ustawienia: konta pocztowe, zapisane sesje, zakładki, skórka itp. Co to za dziwy bo jeszcze się z czymś takim nie spotkałam.

Zajec napisał(a):

Originally posted by Jagoda:

Chyba się nie rozumiemy... zrobiłam czystą instalkę Opery.

Owszem, program zainstalowałaś od nowa, ale użytkownika w systemie raczej nie usuwałaś po to by za chwilę tworzyć go od nowa. A właśnie w katalogu użytkownika systemowego przechowywane są ustawienia. Odinstalowałaś program, sprawdziłaś może nawet czy katalog gdzie Opera była zainstalowania został usunięty ─ OK. Ale ustawienia są trzymane poza katalogiem z programem.

Sprawdź sobie Pomoc → O Operze, tam masz odpowiedni katalog podany. A szczegóły znajdziesz w FAQ, do którego podałem link.

Zaufany napisał(a):

Windows XP z kontem lokalnym?

Jagoda napisał(a):

Tak, Windows XP, użytkownik zalogowany na profilu z prawami administratora. Nie dam sobie w tej chwili głowy uciąć, ale wydaje mi się, że usunęłam folder z C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Opera, a przynajmniej miałam taki zamiar, zwykle tak robię.

golew napisał(a):

Jeśli jesteś pewna, że posiadasz kopię tego folderu, ale jeśli na pewno.. to proponuję (przy zamkniętej Operze) usunąć ten folder (C:\D&S\..), wtedy Opera przy kolejnym uruchomieniu powinna stworzyć sobie czysty i wtedy sprawdzisz, czy jest tak, jak się spodziewałaś..

PS. witam wreszcie jakąś kobietę na forum, ostatnio niemal pusto pod tym względem wink
PS2. zawsze możesz sprawdzić z jakich plików z ustawieniami korzystasz - klikasz wtedy opera:about i masz napisane.

Zaufany napisał(a):

Postaw sobie nowy (testowy) login i sprawdź pod nim Operę. Jeśli to pomoże, będzie można zrobić poszukiwania plików konfiguracyjnych.

P.S.
Zasadniczo nie powinno się odpalać Opery na prawach administratora, ale tańsze systemy Microsoftu nie pozostawiają w sumie wyboru.