Wolne pobieranie stron przez Operę

w dziale Opera
claudio1 napisał(a):

Witam!
Czy u was Opera też tak dziadowsko działa jak u mnie?
Chodzi o prędkość wczytywania stron internetowych. I to nie jakichś kosmicznych serwisów, tylko np. Onetu, Wp.pl, o2.pl itd. Jak je testuję, to Onet i Wp.pl wczytują się przez Operę ok 1 minuty, a takim firefoxem ok. 5 sekund. To samo dotyczy innych serwisów. Ustawienia połączenia mam te same, proxy ustawione to samo, doprawdy nie wiem co może być powodem.

Dlaczego tak się może dziać? Chcę używać Opery bo jest najfajniejszą przeglądarką, ale z takim działaniem to nie jest surfowanie tylko mordęga. Czy błąd kryje się w samej Operze? Macie też coś takiego?

Creer napisał(a):

zrob test numionem na operze i ff
http://numion.com/YourSpeed3/Run.php?QuickStart=SelectDefaults
u mnie opera jest szybsza od ff, mimo ze normalnie strony wp czy interii laduja sie o kilka sek dluzej od ff ale to moze jakies moje subietktywne odczucie.

claudio1 napisał(a):

Te testy wypadają podobnie na obydwu przeglądarkach.
Ale odnośnie stron to nie jest żadne subiektywne odczucie - mierzę ze stoperem w ręku i jak byk - Opera pobiera strony o wieeeeeeeeele wolniej od Firefoxa. To wieeeeeeele często sięga minuty, czyli dyskwalifikuje przeglądarkę do normalnego użytku. Naprawdę nie mam pojęcia czemu tak jest, wcześniej przez 2 lata używałem Opery i było wporzo, a takie klocki z wolnym pobieraniem stron www zaczęły się ok. miesiąc temu.
Ostatnio mój brachol, który używał Opery, też sie przerzucił na ff - miał podobne problemy ze stronkami.