Kaspersky Internet Security zawiesza Operę w czasie sprawdzania poczty

w dziale Opera
Jagoda napisał(a):

Mam skonfigurowanych 9 kont pocztowych na Operze, 32 zakładki do stron www na pasku narzędzi (aktualnie, bo nieraz i więcej), 8 RSS, 13 paneli, ponad 1 tys. stron w zakładkach, nie wiem czy to jest przyczyną, że K.I.S. podczas otwarcia Opery, po dłuższym czasie nieobecności na kompie, wiesza ją na amen. Nie jest to problemem dla mnie, ale denerwuje czekanie na odzyskanie pełnej sprawności przeglądarki. Czy jest jakiś sposób na likwidacje tych zawieszeń, czy niestety taka jej i Kasperky'ego uroda?

golew napisał(a):

Proponowałabym sprawdzić po pierwsze czy nie masz w koszu zakładek czegoś.
Po drugie - jakbyś chwilowo wyłączyła sprawdzanie odbierania poczty przy uruchamianiu Opery? Robi się to w nieco nieintuicyjny sposób - we właściwościach konta pocztowego należy odznaczyć opcję "Sprawdzaj skrzynkę co x minut"
Może wtedy samo ściąganie RSSów aż tak Cię nie przyblokuje?

I czemu winisz KIS? Czy on też wykonuje w tle jakieś operacje?

Jagoda napisał(a):

Kosz Opery pusty, winię KIS, bo on właśnie po uruchomieniu przeglądarki sprawdza pocztę na tych wszystkich kontach i w tym czasie Opera się wiesza. Jak już sobie posprawdza te wszystkie konta to jest ok, nawet jak później przychodzi poczta, występuje to tylko w czasie pierwszego uruchomienia przeglądarki po właczeniu komputera. Na laptopie mam inny AV i tam bez problemu.