Opera 9.x + Win98SE ---> nawigacja między stronami

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
maczy napisał(a):

Witam.

Nie doszukałem się zgłoszenia takiego problemu dotąd, więc ośmielam się po "przespaniu się" z nim wyłuszczyć sprawę tutaj zgromadzonym;).

Używam Opery na kilku komputerach, do których mam dostęp z racji wykonywanej pracy. Kilka z tych maszyn (w tym moja domowa) po dziś dzień pracuje na systemie Windows 98SE. Niestety zainstalowanie Opery 9.xx na tych komputerach (konkretnie 3 sztuki, każda inna) rodzi pewną szczególną, identyczną na każdym z nich, komplikację, z którą nie potrafię sobie poradzić.

Przywykłem bowiem do nawigowania między otwartymi stronami za pomocą klawiszy 1 i 2. Jest to dla mnie o tyle istotne, że przy otwartych kilkudziesięciu, czy (wybaczcie, ale to nie żart) kilkuset stronach trafianie myszką w kikut karty staje się zadaniem bardzo karkołomnym, zresztą używanie myszki jest w tym przypadku mniej praktyczne. Jest jeszcze CTRL+TAB, ale... to też niezbyt wygodne.

Problem sprowadza się do tego, że w Operze 9 pod systemem Win98SE po prostu nawigacja jedynką i dwójką nie działa, co więcej - tym klawiszom (wbrew konfiguracji, gdzie funkcje wyglądają na prawidłowo określone) przypisane są powiększenie o jeden krok i pomniejszenie widoku danej strony (czyli coś jakby użycie +/-). Takiego problemu nie ma na pewno pod Windows XP, dlatego sprawa jest dla mnie dość zagadkowa, no i - jak pisałem - trzyma mnie kurczowo przy starej Operze, o której pewnie większość z Was dawno zapomniała, a na pewno pozbawiona jest problemu, który skłonił mnie do napisania tego postu;).

Any sugestions?wink

--

maczy

Ryszard napisał(a):

U mnie 1, 2 działa - właśnie sprawdzałem.

Originally posted by maczy:

Any sugestions?wink


Sprawdź dokładnie jakiego pliku konfiguracyjnego używasz w 9.24 na win98. Załącz do wiadomości ten plik.
Zainstaluj 9.24 w win98 do nowego folderu.
Podłóż plik konfiguracyjny z winXP do win98.

maczy napisał(a):

Sprawdziłem przed chwilą instalację wersji 9.23 (nakładka na 8.54) i wspomnianego wcześniej problemu rzeczywiście nie ma (bez kombinacji z plikiem konfiguracyjnym). W miarę wolnego czasu przetestuję to na pozostałych "moich" maszynach z Win98SE. Możliwe, że problem dotyczył starszych wersji z grona "dziewiątek", bo na pewno nie testowałem tego więcej niż na 2-3 wydaniach. W razie czego spróbuję zastosować powyższe rady. Dziękuję;).

Jurgi napisał(a):

Problem był już tu kiedyś omawiany, też to miałem. Bodaj instalator uznawał 98SE za jakiś egzotyczny system i "nagrzebywał" w skrótach.