Reinstalacja bez utraty zakładek i in.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
arek1111 napisał(a):

Nie wiem czy to odpowiedni dział dla tej sprawy, ale lepszego nie znalazłem. Wyszukałem tylko jeden temat dotyczący reinstalacji, niestety o czymś innym.

Problem polega na tym, że Opera zaczęła mi się dzisiaj walić regularnie: na tle dotychczasowego obrazu, który zostaje przesłonięty jakby półprzezroczystym woalem, pojawia się komunikat "program Opera przestał działać". Coś takiego zdarzyło się może ze 4-5 razy w ciągu ostatniego miesiąca, natomiast dzisiaj - trudno zliczyć. Początkowo miało to związek (tak mi się przynajmniej wydasało) ze zmianą decyzji podczas oczekiwania na otwarcie strony, kiedy cofałem decyzję gestem w lewo, żeby coś doczytać na poprzedniej stronie. W takich momentach czasami się wieszała. Ale dawała się otworzyć i działała przez jakiś czas. Teraz natomiast komunikat pojawia się w trakcie otwierania (ok. 40 kart) i nic nie mogę zrobić.

Zacząłem od gruntownego skanu Avastem całego kompa, lecz nic nie wykrył. Wobec tego chciałbym ją odinstalować i zainstalować ponownie, ale obawiam się o utratę zakładek i innych opcji. Czy moje obawy są uzasadnione? A jeśli tak, to jak to zrobić bez strat?

Z góry dziękuję za pomoc.

Zajec napisał(a):

Originally posted by arek1111:

A jeśli tak, to jak to zrobić bez strat?

Ostrożność nikomu nie zaszkodziła, zrób kopię ustawień. Resztę informacji znajdziesz w FAQ.

arek1111 napisał(a):

Dzienks - chyba znalazłem.

nowotny napisał(a):

Możliwe że jedna ze stron z otwartych kart powoduje zwieche... spróbuj uruchomić bez odtwarzania poprzedniej sesji...

arek1111 napisał(a):

Originally posted by nowotny:

Możliwe że jedna ze stron z otwartych kart powoduje zwieche... spróbuj uruchomić bez odtwarzania poprzedniej sesji...To jest ciekawa koncepcja. Nie pomyślałem o tym. Co prawda po reinstalacji na razie działa (tfu! tfu!), ale jakby się coś działo, trzeba będzie poszukać "winowajczyni". Dzięki.

I jeszcze pytanie poza konkursem: mam kłopot z odinstalowaniem pewnego programu. Nie da się go odinstalować z panelu sterowania Visty, ponieważ z nieznanych mi powodów nie pojawia się tam na liście. Jest oczywiście na liście Start>Wszystkie programy.
Próbowałem go przeorac Eraserem, lecz po 4% przerywa wykonanie polecenia i informuje, że nie może wymazać wskazanych plików. Ki diabeł?

arek1111 napisał(a):

Długo się nie cieszyłem. Od godziny siedzę przy kompie i w tym czasie miałem dwie zwiechy. Obie w sytuacji, kiedy otwiera się nowa strona (wyświetlane jest kółko/klepsydra - ważne i charakterystyczne!!!) i gestem w lewo wracam do poprzedniej strony. Więc nie jest to chyba jakaś karta, bo rzecz miała miejsce na dwóch różnych kartach. Poza tym wszystko było OK. Ma ktoś jakiś pomysł?