Opera walczy z monopolem Microsoft!

w dziale Opera
Zajec napisał(a):

Opera złożyła wniosek do Komisji Europejskiej żądając stworzenia Windows bez wbudowanej przeglądarki oraz stosowania się do standardów.

Więcej: http://7thguard.net/news.php?id=5735

Trzymam kciuki smile

szyk napisał(a):

Opera domaga się od Komisji Europejskiej, żeby wymogła na amerykańskiej firmie stworzenie wersji systemu Windows bez wbudowanej przeglądarki internetowej ...


Trafny komentarz z DI: "Jak bez IE ściągnąć FireFoxa?". wink

... lub/oraz dostarczanie Windows również z inną przeglądarką stron WWW


To prędzej przejdzie. smile

whatafuuuck napisał(a):

problemem nie jest moim zdaniem to, że w windows jest internet explorer, ale to, że nie można go odinstalować

daroc napisał(a):

Albo jeszcze co innego - to, że po zmianie przeglądarki użytkownicy są nadal zmuszeni do włączania IE. Wprawdzie nie jest to stuprocentowa wina MS - bo przecież to sami użytkownicy Internetu tworzą błędne strony, wyświetlane poprawnie jedynie w IE, ale jednak w znacznym stopniu się do tego przyczynia.

andol napisał(a):

Moim zdaniem ten wniosek jest efektem niemądrej decyzji.

nowotny napisał(a):

Ja tam bym wolał żeby OSA skupiło się na naprawianiu błędów i implementacji długo oczekiwanych funkcji z wishlisty a nie bawiło się w prawnicze gierki z których i tak nic nie wyniknie IMHO... Z resztą, jak tu ktoś już wspomniał, jak bez IE ściągnąć Opere na nowy sytem...? wink

marekk napisał(a):

Działania podejmowane przez OSA to szukanie dziury w całym i winnych swoich niepowodzeń tam gdzie ich nie ma. Jest to typowy przykład obudzenia się z ręką w nocniku. Moim zdaniem OSA przespała sprawę kilka lat temu, najpierw stanowczo zbyt długo oferując swoją przegladarkę jako płatną (bez banerów), a później pożałowała kasy na promocję swojego produktu wzorem Firefoxa. Po prostu przegapili najlepszy moment, wtedy kiedy OPERA wyprzedzała konkurencję o co najmniej o dwie długości, a o FIREFOXIE jeszcze nikt nie słyszał. Dzisiaj konkurenci nie są wcale gorsi od OPERY i oferują produkt podobnej jakości.Teraz gdy jest już posprzątane mogą mieć pretensje tylko do samych siebie. Wielka szkoda.

Zajec napisał(a):

Microsoft odpowiada:


Originally posted by andol:

Moim zdaniem ten wniosek jest efektem niemądrej decyzji.

Hm, czemu? Osobiście jestem przekonany, że Opera nic nie wskóra, natomiast może sobie trochę szumu w okół siebie zrobić. Czy może on zaszkodzić? Nie sądzę...

andol napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Hm, czemu?


Psuje obraz firmy. Moim zdaniem oczywiście. Nie tędy droga do zdobywania rynku. Zwykli użytkownicy i tak o tym nie usłyszą (na szczęście), natomiast nastąpi dalsza polaryzacja stanowisk wobec Opery wśród fachowców i „fachowców”.

Zaufany napisał(a):

Drobna nieścisłość w odpowiedzi Microsoftu. Ścisła integracja MSIE i Windows nastąpiła dopiero z wersją 98, więc nie ma dekady.
Można próbować ściągać inne przeglądarki przez FTP.
Popularność Firefoksa w niektórych krajach jest trochę wysoka, co osłabia argumentację.
Cóż, całość skończy się na Windows cośtam N bez WMP i MSIE. Oczywiście nikt tego systemu kupował nie będzie, ale to inna sprawa.

grafio napisał(a):

Wg mnie idiotyzm, a już w świetle informacji, że wewnętrzne buildy IE8 przechodzą Acid2 (MS pracował nad tym co najmniej od sierpnia) cała skarga wygląda naprawdę żałośnie.

Myślę, że Opera powinna się zająć własnym podwórkiem, tzn naprawą błędów i rozliczeniem z wyników kadry kierowniczej, która kompletnie przespała kilkuletni okres kiedy Microsoft faktycznie wstrzymał ulepszanie Internet Explorera (niewykluczone, że - paradoksalnie - z obawy o skargi antymonopolowe...)

Zaufany napisał(a):

Kadra kierownicza nie przespała tego okresu. Opera miała wtedy inny model biznesowy, były kwestie licencyjne, a sytuacja na rynku wyglądała zupełnie inaczej. W tamtym okresie firma Netscape, dawny potentant w dziedzinie przeglądarek, praktycznie wypadła z rynku.

1. Nie można było przyjąć wtedy obecnego modelu biznesowego. Alternatywne źródła dochodów były zbyt małe, a liczenie na szybki, drastyczny wzrost popularności przeglądarki - zbyt optymistyczne.
2. Nie można było otworzyć źródeł programu. Biblioteki QT nie były wtedy dostępne na licencji Open-Source dla systemów Microsoftu.

golew napisał(a):

matti_paluki - aby wypowiedzieć się w wątku należy użyć opcji post reply lub szybkiej odpowiedzi na dole strony a nie report post, gdyż to służy do zgłaszania postów do moderacji.