Problem z zapisaną sesją przy starcie opery

w dziale Opera
Verdugo napisał(a):

W pewnym momencie podczas korzystania z opery wyskoczyło mi okienko z powiadomieniem o błedzie (niestety nie zwróciłem uwagi jaki). W preferencjach mam ustawione "przywracanie zapisanych sesji" po odpaleniu opery. Niestety od czasu wystąpienia błedu, po otwarciu opery pokazuje mi się czyste okno, bez żadnych zakładek. Po kliknięciu Plik/sesje/startowa - odpala się startowy zestaw zakładek, ale w zupełnie nowym oknie opery.
Podobnie dzieje się, gdy zmienię z "przywracania zapisanych sesji" na pokazywanie okna startowego - po kliknięciu zapisanych sesji odpalają się 2 opery - jedna czysta, druga z zakładkami.
Przeinstalowywałem dziś operę na wersję 9.23, ale problem pozostał... :/

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Verdugo:

Po kliknięciu Plik/sesje/startowa - odpala się startowy zestaw zakładek, ale w zupełnie nowym oknie opery.

Tak się zawsze dzieje. Jeżeli chcesz otworzyć sesję w bieżącym oknie to wybierz Plik → Sesje → Menedżer sesji... i zaptaszkuj użycie bieżącego okna.

Originally posted by Verdugo:

W preferencjach mam ustawione "przywracanie zapisanych sesji" po odpaleniu opery. Niestety od czasu wystąpienia błedu, po otwarciu opery pokazuje mi się czyste okno, bez żadnych zakładek.

W momencie zapisywania sesji można zaptaszkować "Wyświetl te strony przy każdym uruchomieniu Opery" ale jak ewentualnie to odtworzyć? Chyba tylko przez otwarcie tej sesji ręcznie i ponowne jej zapisanie z zaptaszkowaniem.

Originally posted by Verdugo:

Przeinstalowywałem dziś operę na wersję 9.23, ale problem pozostał... :/

Na Operę nie działa przeinstalowywanie. Wyłączenie, przeniesienie katalogu profilu w inne miejsce i uruchomienie owszem.
(albo test na nowym profilu)

Eternity Leader napisał(a):

A co mogę zrobić, żeby gdy zamykam Operę (i mam otwartych kilka okien), później gdy ją otwieram wyświetlały mi się one? Bo od czasu gdy raz sobie zapisałem bierzącą sesję, nie wiem jak przywrócić to wcześniejsze ustawienie, wyświetla mi się tylko jedna, czysta karta... ;/

Zaufany napisał(a):

Preferencje
Pierwsza zakładka z lewej strony
Pierwsza lista rozwijana od góry
Pierwsza opcja od góry na liście

O to chodzi?

Eternity Leader napisał(a):

Dzięki, dokładnie o to wink
Jakoś nie zauważyłem tej opcji gdy przegladałem preferencje...