Strona nie działa poprawnie

w dziale Strony WWW w Operze
Zibo napisał(a):

Witajcie. smile
Jestem nowym użytkownikiem Opery 9.24, chciałbym oderwać się całkowicie od firefoxa i przejść na operę, lecz nie wszystko działa pod nią tak jak bym chciał.

Mianowicie np. na tej stronie -> http://www.gifownik.pl/3d_1.php ... nie mogę z lewej strony z menu nic wybrać. Nic się nie dzieje po kliknięciu.
Nie pomaga ustawinie opcji "Identyfikacja przeglądarki" - przedstawiaj się jako firefox - w preferencjach dla witryny.
Możecie mi jakoś pomóc?

--
Testowałem operę 9.50 build 9694 i faktycznie szybko śmiga, ale jest kilka błędów. Gify nie są odtwarzane poprawnie i to samo z tym linkiem co wyżej podałem.

Ryszard napisał(a):

A może coś było nie tak ze stroną wtedy gdy sprawdzałeś? Teraz menu działa, ale np, strona http://www.gifownik.pl/sms.php ma zawartość:
"Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/gify3/public_html/gifownik-pl/sms/sms.php on line 9

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/gify3/public_html/gifownik-pl/sms/sms.php on line 10

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/gify3/public_html/gifownik-pl/sms/sms.php on line 10

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/gify3/public_html/gifownik-pl/sms/sms.php on line 12
..................................."

Zibo napisał(a):

Jak wejdę na stronę http://www.gifownik.pl/ to widzę ją poprawnie, ale np. jak chcę wybrać z menu z lewej Gify -> Gify 3D -> Galeria II to nic się nie dzieje. Klikam na Galeria II i zero reakcji.
Na firefoxie wszystko chodzi. Tu na operze od dłuższego czasu tak mam.

Jeżeli była by to jedna z niewielu, mało potrzebnych stron, która by nie chodziła poprawnie, to idzie przeżyć.
Jednak pytam czy Wam chodzi, bo mnie nie.

Andrzej22 napisał(a):

Na tę chwilę u mnie wszystko jest ok. Może to był taki mały kik jak w snookerze.
Czasami (acz nierzadko) to się zdarza. O.9.24
Pozdrawiam

Zibo napisał(a):

A jeśli mi nadal to nie działa, to czym może to być spowodowane?
W opcjach javascript mam wszystko pozaznaczane. A czy do opery instaluje się jakąś dodatkową jave?
Akurat jave mam zainstalowaną tą wersję -> jre-6u1-windows-i586-p(dobreprogramy.pl) ... i zaaktualizowaną do najnowszej.

daroc napisał(a):

W wersji testowej nowej Opery 9.5 działa. wink Ale po kliknięciu wielu działów okazuje się, że strona nie istnieje.
W ogóle nie rozumiem idei używania JavaScript do samego przechodzenia do innej strony. Zwykłe linki chyba mogą być zrobione w zwykłym HTMLu? Chociaż w tym wypadku mała to różnica, bo webmaster całe menu tworzy w JavaScript, bez którego menu w ogóle nie zobaczymy.

Edit: Java i JavaScript to coś zupełnie innego.

Zibo napisał(a):

hehe czyli o co chodzi? Mam zacząć korzystać z Opery - zapomnieć o firefoxie i nie przejmować się jedną nie-działającą stroną?

I jeszcze pytanko. Jaką wersję Opery najlepiej zainstalować? Co polecacie?

daroc napisał(a):

Najnowszą stabilną (obecnie 9.24).
Osobiście używam Opery przez 99% czasu. Niektórzy twierdzą, że im nie działają różne multimedia, typu wywiady, filmiki itp. na Onecie itd. i wtedy są zmuszeni korzystać z Firefoxa, dlatego może warto go zostawić gdzieś na dysku. wink

Barthezdeleted napisał(a):

Hmm.. SOA #1 wink
Może zacznijmy od prozaicznych spraw:Bez względu na używana przeglądarkę strona czasem odmawia współpracy i ma to zapewne coś wspólnego z błędami bazy danych podanymi wyżej przez Ryszarda

Zibo napisał(a):

Odp.
- Włącz obsługę JavaScript Zaznaczone!
- Nic nie instalowałem - nie wiem o co chodzi bigsmile
- Mam tylko antywirusa NOD32 - zapora od windowsa XP Sp2

----
Teraz piszę z kompa dziewczyny, też zainstalowałem operę i co nie co rozpracowałem.
Mianowicie, do wyżerania reklam miałem program AdMuncher i gdy go wyłączyłem, problem znikł z uploadem w którym ramki się przestawiały, ale już jest git - o tym nie pisałem wcześniej.
Natomiast czy AdMuncher jest włączony czy nie, gifownik u laski chodzi, a ma tą samę opere 9.24 co ja, więc nie wiem czemu u mnie nie chodził. Jeszcze zobaczę co jest u mnie i dopisze do tego posta.

Na razie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Was smile

------------------------------
A więc u mnie teraz już wszystko działa!! bigsmile Wyłączyłem program AdMuncher i gifownik chodzi poprawnie.

Tylko teraz co zrobić żeby blokowały się reklamy? Nie chcę klikać "zablokuj obrazek" tylko chciałbym żeby blokowało reklamy zanim sie pojawię. Czy jest jakiś sposób?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Zibo:

Nie chcę klikać "zablokuj obrazek" tylko chciałbym żeby blokowało reklamy zanim sie pojawię.

AdMuncher ma jakiś plik z regułami? Jak ma to powinno się dać zrobić na jego podstawie operowy urlfilter.ini