Złe rozpoznanie rodzaju plików?

w dziale Opera
NEMO1977 napisał(a):

Witam Serdecznie.
Problem zmusił mnie do dołączenia do Szanownego grona - dotychczas używając Opery(a używam jej od chwili założenia internetu tj.2,5)nie potrzebowałem pomocy, gdyż jakby nie patrzeć jej podstawowa konfiguracja plus parę małych modyfikacji i wszystko było w porządku, aż do wczoraj. Próbując pobrać plik z serwisu gamecopyworld zamiast zamierzonego pliku zip lub rar ewentualnie exe opera wykazuje chęć pobrania pliku default rozpoznanego jako typ "temporary", próbowałem już prawoklikiem zapisać,menagerem pobierania i zakażdym razem to samo. Może oczywiście nie być spowodowane użyciem opery, gdyż eksperymentalnie zainstalowany firefox ma tą samą dolegliwość.
Antywirus to NOD32 i firewall to outpost2008 - może to któryś z nich jest winowajcą??
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

nowotny napisał(a):

Link...? Pewnie serwer daje błędne MIME...

NEMO1977 napisał(a):

Hm bardzo możliwe, na próbę zainstalowałem drugi system - modyfikację Windowsa MX i tam jak na złość ta stronka hula na operze, więc pewnie problem jest gdziesik w samym windowsie, próbowałem już nawet resetu stosu TCP/IP cokolwiek by to nie znaczyło, ciekawi mnie ten problem bo nie uważam, że reinstalka systemu to jest rozwiązanie.

daroc napisał(a):

A firewall i antywirus ten sam?
A skopiowałeś ustawienia starej Opery do nowej? Bo mogło być coś namieszane w preferencjach -> pobieranie.
BTW, Opera raczej nie rozpoznaje plików, a odczytuje informacje podane przez serwer. Tak samo dzieje się w przypadku kodowania polskich znaków.

NEMO1977 napisał(a):

Hm,po wyczyszczeniu rejestru programem z "Next-a" opera zaczęła pobierać prawidłowopobierać z wyżej podanej strony, ale po reinstalacji systemu i parodniowym użytkowaniu znowupowtórkaz rozrywki.Hulam po różnych stronach(mówię tu o tematyce),używam dodatkowo spy-bota,lavasoft, a nawet peerguardian plus odpowiednie aktualizacje z blueatack dotyczących również zagrożeń typu spiders i trojanki. Nic powalczę dalej może jakiś program monitorujący zmiany w rejestrze i po instalacji świeżego wina sprawdzenie kiedy i co wprowadza zmiany-to chyba może być rozwiązanie plus codzienna kopia rejestru lub partycji. Troszkę pracy, ale ciekawe-chyba.
Dzięki za odzew:)