Ładowanie obrazków

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
mihalo2 napisał(a):

Gdy jest ich dużo pod soba, to co chwila doładowują się i strona się przesuwa, w Fx z góry maja swój rozmiar i ładują sie w jego obrebie, przez co nie przesuwa strony, jak to zrobić w Operze?

Zaufany napisał(a):

Wygląda mi to na błąd konstrukcyjny strony, nie samej Opery. Podaj link problematycznej, sprawdzimy go dokładniej.

mihalo2 napisał(a):

faktycznie to jest zalezne od strony ;/ a szkoda bo znacznie utrudnia przeglądanie obrazków zanim się załadują.

Zaufany napisał(a):

Zasadniczo jest tak:
1. Jeśli strona zawiera bardzo dużo obrazków, więcej niż powinna na zdrowy rozsądek, Opera coś się zatrzymuje. Graniczna liczbą jest chyba 64.
2. W większości przypadków obrazki powinny być wstawiane we wcześniej przygotowane miejsca, aby przeglądarka nie musiała potem w locie przesuwać tekstu i innych elementów.

andol napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

Jeśli strona zawiera bardzo dużo obrazków, więcej niż powinna na zdrowy rozsądek, Opera coś się zatrzymuje. Graniczna liczbą jest chyba 64.Nie, no panowie, nie przesadzajcie… Jeśli już wygłaszacie takie dziwne poglądy, to nie piszcie, że „zasadniczo jest tak”, lecz zaznaczajcie, że tak wam się wydaje (choć nie możecie tego w żaden sposób wykazać)…64.png

Gdyby 64 (a nawet 1024) było graniczną liczbą obrazków na stronie, które Opera potrafi prawidłowo obsłużyć - dawno bym z niej zrezygnował i pewnie spotkałby ją los Firefoksa, tzn. uruchamiałbym ją tylko sporadycznie, aby zobaczyć, co oferuje i jak działa najnowsza wersja, i czy warto dla niej porzucić aktualnie używaną przeglądarkę. rolleyes

Zaufany napisał(a):

Obrazki, które są domyślnie niewidoczne, nie liczą się. One są ściągane dopiero później, po kliknięciu stosownej ikonki, a nie z całą stroną.

Podałem liczbę 64 bo jest to najmniejsza, okrągła liczba, powyżej której obserwowałem dość regularne problemy. I podałem ją z prefiksem "chyba".

andol napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

Obrazki, które są domyślnie niewidoczne, nie liczą się.Na stronie głównej mojego bloga jest teraz 68 elementów (nazywanych przez Opery 9.25 i starsze obrazkami). Tutaj - 71, a tutaj nawet 84 i nie widzę w tym nic nienormalnego. smile Z pewnością codziennie odwiedzasz strony zawierające znacznie więcej obrazków. smile

Zajec napisał(a):

Brak problemów u mnie. Na wielu komputerach, z różnymi systemami i korzystającymi z zupełnie różnych łącz.

daroc napisał(a):

Prześlij mi swoją Operę wraz z konfiguracją. wink

stahura napisał(a):

Odnośnie obrazków to mam problem, są one nieostre, jakby rozpixelowane. W IE wystarczy chyba wcisnac shift+F5 lub Shift+R i ich jakość się poprawia. Co mogę zrobić w Operze, ale tak na stałe, żebym nie musiał za każdym razem poprawiać jakości obrazów?

andol napisał(a):

Originally posted by stahura:

Odnośnie obrazków to mam problem, są one nieostre, jakby rozpixelowane.A to już pewnie wina Twojego dostawcy Internetu, który przetwarza przesyłaną do Ciebie zawartość (aby zmniejszyć ilość przesyłanych danych), a oferowane przez niego skrypty obsługują jedynie IE. Miałem coś takiego, gdy korzystałem z usługi EDGE oferowanej przez Orange. Zablokowałem ich skrypty i Opera otrzymywała oryginalne (nieprzetworzone przez operatora) obrazki.

stahura napisał(a):

Jak zablokować te skrypty operatora (tez mam EDGE z Orange)?

andol napisał(a):

Od dawna nie korzystam już z EDGE'a, a z pamięci Ci tego niestety nie przytoczę. sad

stahura napisał(a):

Szkoda. W każdym razie dzięki za trop, teraz wiem przynajmniej czego szukać.

Pozdrawiam