Przekierowanie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
apodis napisał(a):

Witam serdecznie,
Mam problem z otwieraniem www.onet.pl. Gdy wpisuje ten adres pojawia sie 'Nastąpiło przekierowanie pod adres http://www.onet.eu/. Proszę kliknąć odnośnik, aby tam przejść' Gdy kilkam nic sie nie dzieje. A gdy wpisuje www.onet.eu pojawia sie 'Nastąpiło przekierowanie pod adres http://www.onet.eu/. Proszę kliknąć odnośnik, aby tam przejść'. Gdy kilkam ponownie nic sie nie dzieje.

Czy ktos moze wie co sie dzije i jak to wylaczyc?
Dzieki za wszelka pomoc i pozdrawiam

adas napisał(a):

Preferencje → zaawansowane → sieć → pozwól na automatyczne przekierowywanie?

apodis napisał(a):

Dzieki za odpowiedz, ale nie dziala dalej:/

daroc napisał(a):

A inne przeglądarki działają dobrze? F12 -> proxy wyłączone? A może to wina antywirusa albo firewalla?

apodis napisał(a):

Proxy wylaczone. W IE onet chodzi bez problemu. Jedyny firewall jaki mam to ten z Windowsa Visa. Po raz 1 widze takie cudo:(
Pozdrawiam

Barthezdeleted napisał(a):

Wejdź w Narzędzia Zaawansowane Zablokowana zawartość... i zobacz czy nie jest tam przyblokowane coś z Onetem, Gemiusem albo czymś innym podejrzanym.

Może twoje ustawienia sieci wymagają ustawienia pośredniczącego proxy? Użyj IE by wejść na: http://www.blockstatus.com/ip-proxy-detector i zobacz czy wykryty zostaje jakiś proxy. Jeśli tak, to ustaw je (adres i odpowiedni port) również w Operze.

Używasz Kaspersky? wink

apodis napisał(a):

Zadna witryna nie jest zablokowana. Sprawdzilem ta stronke i proxy nie mam.
Nie posiadam rowniez Kaspersky'ego:(

Barthezdeleted napisał(a):

  1. Czy możesz wejść na Onet korzystając z tego: http://www.onet.eu/index.html adresu? Czy problem pojawia się na innych stronach? Możesz wejść na http://www.onet.pl ?
  2. Wejdź w sekcje ustawień zaproponowane wcześniej przez daroca i spróbuj odznaczyć po czym zaznaczyć na nowo Pozwól na automatyczne przekierowanie po czym wyjść poprzez OK.
  3. doh Przede wszystkim czy masz zainstalowaną ostatnią stabilną wersje Opery (9.25) ? Jeśli nie to spróbuj ją zainstalować.
  4. Ustawiałeś jakieś Preferencje dla witryny... dla domen onet.pl lub onet.eu ?

apodis napisał(a):

Re 1. O dziwo wpisujac podany adres onet wyskauje:D (http://www.onet.eu/index.html ). Problem pojawia sie tylko na www.onet.pl/eu(znow o dziwo www.poczta.onet.pl dziala).

Re 2. Dalej nie dziala.

Re 3. Tak wlasnie ta wersje mam zainstalowana.

Re 4. Nic tam nie grzebalem:)

Pozdrawiam i serdecznie dzieki za pomoc!

apodis napisał(a):

Juz dziala. Nie wiem jak to sie stalo, ale na www.onet.pl wchodze bez problemu.
Dzieki za czas i rady!
Pozdrawiam

albatros13 napisał(a):

Mam podobny problem. Gdy wchodzę na http://feeds.feedburner.com/~r/media2/~3/419559818/41669-czekolada-zamiast-wodki.html pisze: "Nastąpiło przekierowanie pod adres . Aby tam przejść, proszę kliknąć ten odnośnik.

W preferencjach można włączyć automatyczne przekierowywanie." ale nie ma tu żadnego odnośnika. Jak chcę wejść na http://media2.pl/reklama-pr/41669-czekolada-zamiast-wodki.html nic się nie dzieje. Na inne strony tego serwisu mogę wchodzić. W preferencjach mam ustawione przekierowywanie.

Barthezdeleted napisał(a):

Stawiałbym na /reklama* (lub coś podobnego) dodane do zablokowanej zawartości.

Medium napisał(a):

Originally posted by albatros13:

W preferencjach mam ustawione przekierowywanie.


To może jeszcze ustaw w Szybkiej konfiguracji "Przekazuj dane stron odsyłających". Bez tego nie mogłam Operą ściągać ze stron my.opera.com plików txt i js.