Czy opera moze dostosować strone www do mojego widzimisie ?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
drakan napisał(a):

Zmieniłem monitor i jego rozdzielczość na 1440x900. W efekcie przy zmaksymalizowanym oknie przeglądarki część stron www wyświetla po bokach dwa mocno rażące bielą pasy. I teraz, czy opera nie moglaby zamiast narzuconego jej koloru tła wyswietlać coś mniej rażącego w oczy a wybranego przeze mnie?

golew napisał(a):

Spróbuj narzędzia -> preferencje -> wygląd stron i tam ustawić tło.

drakan napisał(a):

Dzięki chociaż nie działa do końca (i tak po załadowaniu wybiera się defaultowe tło strony). W każdym razie Twoja rada naprowadziła mnie na edycję trybu wyświetlania strony (narzędzia-preferencje-zaawansowane-zawartość-opcje stylow) i zmiana z autorskiego na tryb uzytkownika. Tyle że przy okazji resztę strony (formatowania , style czy jak to się inaczej nazywa trafia szlag)

Zaufany napisał(a):

Zmniejsz sobie okno strony albo okno całej przeglądarki. Możesz też ustawić sobie z boku jakieś menu, czy na stałe rozwinąć panel.

JaDo napisał(a):

Originally posted by drakan:

Dzięki chociaż nie działa do końca (i tak po załadowaniu wybiera się defaultowe tło strony).Tło.css - utwórz sobie taki plik, skopiuj poniższy kod, wklej do niego i zapisz.
body {background: kod koloru !important;}

Dobieralnia kolorków - se wybierasz i wstawiasz zamiast kod koloru. IMHO nie należy wybierać zbyt kontrastowych kolorów np. czarnego do białego, przykład - http://my.opera.com/JaDo/blog/ bigsmile . To powoduje, że ten biały "męczy oko" jeszcze bardziej, podobnie może męczyć kontrast pomiędzy czarną ramką monitora, a wyświetlanym na nim jaskrawym obrazem.

Plik wrzucasz albo do Katalogu stylów uzytkownika, wtedy po włączeniu działa globalnie (potrzebny jest restart Opery, żeby pojawił się na liście), lub tworzysz arkusz stylów dla konkretnej strony - nazwa_strony.css, kopiujesz to co wyżej, zapisujesz, ppm na stronie->Preferencje dla witryny->Wyświetlanie->Mój arkusz stylów->Wybierz->OK.

Z gwiazdką * zamiast body styl "zastąpi" wszystkie tła na stronie, ale pewne elementy strony mogą być niewidoczne. Można zobaczyć efekt, używając operowego stylu np. Contrastbw.css, Widok->Styl->Wysoki kontrast (b-cz).

Styl to tylko półśrodek, nie zastąpi regulacji monitora. Jeśli masz ustawioną zbyt dużą jasność czy kontrast, za dużo nie pomoże.