Dwa problemy - jak zachować ustawienia po reinstalce systemu i problem z javą

w dziale Opera
iwona1992 napisał(a):

Witam!

Mam następujące problemy:

1. Mam zamiar w najbliższym czasie przeprowadzić kompletną reinstalację systemu operacyjnego. Następnie powrócic spowrotem do używania opery. Chciałabym jednak, aby po ponownym wgraniu przeglądarki na "czystym" dysku mogłam odtworzyć moje aktualne ustawienia w operze. Chodzi mi głównie o zakładki i menedżer haseł. Czy jest to możliwe? Jak to zrobić? Które foldery zachować i ponownie wkopiować po reinstalacji, aby te ustawienia pozostały do mojej dyspozycji i abym nie musiała ponownie wszystkiego ręcznie wklepywać?

2. Mam problem z Operą, a mianowicie na stronie www.griddlers.net (mam nadzieję, że podanie linku nie jest zabronione) nie działa Java. Po wykonaniu łamigłówki i próbie zapisania tego osiągnięcia Java nie reaguje (nie potrafię tego inaczej wytłumaczyc). Problem ten występuje tylko w tej przeglądarce (IE oraz mozilla działa bez zarzutu jesli chodzi o to akurat). Czy może to byc spowodowane ustawieniami owej strony?? Czy jest jakis sposób na rozwiązaie tego problemu? Czy podobny błąd pojawia sie również na Waszych komputerach (możliwe, że problem tkwi w moim sprzęcie).

Z góry dziękuję za odpowiedzi na nurtujące mnie problemy.

Pozdrawiam - Iwona1992

JaDo napisał(a):

1. http://my.opera.com/polski/forums/announcement.dml?aid=3702234 - Własne dane pkt 2

2. http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1883456

szyk napisał(a):

Ad 1. FAQ -> "Jak nie stracić starych ustawień Opery po czystej (nowej) instalacji?"

Ad 2. http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1876336


Co do punktu 2, to nie wiem, czy w testowej Operze 9.5 jest to naprawione, bo mi się wywala pod Linuksem przy próbie otworzenia apletu Javy. smile
Zastanawiałem się też, czy da się użyć skryptu użytkownika, żeby zmienić wysyłany nagłowek bez korzystania z zewnętrznych programów, ale chyba nie da się tego zrobić, jeśli dobrze rozumiem wątek: http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=180061 .

Edycja: ble, prawie pół godziny spóźnienia. ;/

iwona1992 napisał(a):

Ad.1 Serdecznie dziękuję

Ad.2 Jak dla mnie zyt skomplikowane w dodatku z planowana reinstalacją systemu. Ale i tak dziekuję smile