Znikające strony

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
czerwo76 napisał(a):

Około dwóch miesięcy temu reinstalowałem system operacyjny. Zainstalowałem jak dobrze pamiętam Operę 9.20 po czym podmieniłem cały profil ze starego systemu operacyjnego.
Opera działa poprawnie na starym systemie operacyjnym oraz po reinastalacji. Zainstalowane było najnowsze środowisko Java oraz Adobe Flash Player jak i Shockwave.

Po upgrad'zie do wersji 9.24 często obciążała Opera procesor. Proces zajmował prawie codziennie po 99 % mocy procesora.

Ostatnio zaktualizowałem Operę do wersji 9.25 i teraz mam taki problem.

Na wielu stronach chociażby http://www.joemonster.org/
Po załadowaniu strony, strona robi się czysta. Nie ma nic. Wystarczy odświeżyć i przywraca zawartość. Jest to poważnie irytujące. Ponieważ pojawia się na większości stron.

Widać pasek postępu ładowania grafiki. Gdy ładowany jest ostatni element. Widać przez ułamek sekundy, że następuje przeładowanie strony. Gubi wszystko nawet ikonkę strony otwieranej. (Widoczną na zakładce przy nazwie strony).


Zainstalowane mam najnowsze środowisko Java, Adobe Flash Player, Shockwave. Ustawienia Opery były i są ciągle domyślne.
System operacyjny Windows XP + SP2 ze wszystkiki aktualizacjami.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by czerwo76:

Na wielu stronach chociażby http://www.joemonster.org/Po załadowaniu strony, strona robi się czysta. Nie ma nic. Wystarczy odświeżyć i przywraca zawartość.

Potwierdzam. Widywałem takie przypadki również na innych stronach. Nie dzieje się to na tyle często, żeby mnie denerwowało. Myślałem, że mój win98 niezbyt współpracuje z Operą 9.24 (i teraz 9.25) i stąd takie zaniki obrazu wink

ja_szczur napisał(a):

też mam xp+sp2, opera 9.24 i "dość" nowe pluginy - strony się "wybielały" bardzo sporadycznie, przeważnie na stronach z animacjami typu flash
pomagało przejście wstecz-dalej (w historii)