Serwer proxy

w dziale Po godzinach
daroc napisał(a):

Apropos postu szyka chciałbym zapytać, czy znacie jakieś dobre serwery proxy, któe rzeczywiście w jakiś sposób pomagałyby ładować strony www szybciej? Jak szukam na googlach proxy, to znajduje mi mnóstwo proxy, ale takich, które mają służyć zwiększaniu prywatności. Czy może taki serwer, który znajdowałby się poza siecią lokalną, i dostępny dla wszystkich, po prostu nie istnieje?

Zaufany napisał(a):

1. Przeglądarka ma wbudowane w siebie buforowanie danych, co zmniejsza znaczenie buforujących proxy.
2. Dla dynamicznie generowanych serwisów proxy nie działa albo działa błędnie.
3. Tylko proxy w sieci lokalnej zauważalnie poprawiają wydajność. Do pozostałych dostęp jest porównywalny z dostępem do samych serwerów.

Podsumowując, to, czego szukach, nie istnieje.

daroc napisał(a):

Tyle tylko, że to buforowanie odbywałoby się na innym komputerze. Zbierane by były np. obrazki z wolnych serwerów, tak że nawet jeśli transfer wynosiłby 20KB/s, to i tak byłoby dużo (w porównaniu do oryginalnego serwera).

szyk napisał(a):

A sprawdzałeś http://w3cache.icm.edu.pl/sites_pl.html (jeśli mieszkasz w którymś z tych miast, to serwer proxy powinien chodzić, sprawdziłem w3cache.pwr.wroc.pl) ? Część większych operatorów internetowych ma też własne, pewnie ograniczone tylko dla swoich użytkowników, serwery w3cache.

daroc napisał(a):

Ta strona z listą miast była trochę ukryta, tak że nie trafiłem na nią wcześniej.
Serwer proxy mi działa. smile Dzięki. Czy dobrze mnie się wydaje, że ilość jednoczesnych połączeń jest ograniczona do 2?

daroc napisał(a):

Prawda taka że większość stron, które się ogląda, ma zawartość generowaną przez różne skrypty server-side, a często nawet wymaga się logowania itp., więc i tak trzeba wszystko ciągnąć z serwera.

szyk napisał(a):

Originally posted by daroc:

Czy dobrze mnie się wydaje, że ilość jednoczesnych połączeń jest ograniczona do 2?Quote | Quick Q


A nie wiem, ale tak wygląda, że chyba jakieś ograniczenie jest. Ogólnie to strony www wczytują mi się wolniej (np. faza nawiązywania połączenia jest dłuższa), dlatego serwera w3cache używam tylko przy ściąganiu plików, gdy transfer jest zbyt niski.