Dwie Opery w jednym systemie

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
Wasacz napisał(a):

Witam,

Jako że problem dotyczy ogólnie Opery (a nawet dwóch), postanowiłem napisać w tym dziale – zamiast w dziale dedykowanym wersji testowej. Do rzeczy – instalator Opery 9.5 dla Windows udostępnia opcję „Separate install”, której próżno szukać pośród plików RPM dla mojej Fedory 8. Istnieje zatem metoda na instalację Opery 9.50b1 obok stabilnej 9.25, unikając tym samym aktualizacji wersji stabilnej do testowej?

Z góry dziękuję za pomoc.

Zajec napisał(a):

To wynika ze sposobu traktowania plików RPM przez menadżery pakietów. Chyba większość w takiej sytuacji będzie walczyła o posiadanie tylko jednej (najnowszej) wersji. Najłatwiej taki RPM zainstalować z konsoli, używając przełączników -ivh (nie -U !) oraz prawdopodobnie --force.

Inna sprawa, że wg mnie przyjemniejszym rozwiązaniem jest pobranie Opery spakowanej do zwykłego archiwum. Pobierasz sobie takie .tar.bz2, rozpakowujesz, wchodzisz do podkatalogu "bin" i uruchamiasz plik "opera". Gotowe.

Wasacz napisał(a):

Dzięki wielkie.

Mam też inny problem z najnowszą betą Opery – strasznie często się wykrzacza, częściej niż wersja alpha dla Windows. To normalne? Może pobrałem jakiś starszy build, chociaż to raczej niemożliwe – pobierałem z http://www.opera.com/products/desktop/next/.

I ostatnie pytanie: słyszałem, że jest jakiś myk na ten paskudny wygląd Opery pod GNOME. Ktoś wie, o co chodzi?

Zajec napisał(a):

Jeśli możesz, sprawdź czy najnowsza Alpha również tak często Ci crashuje. W ten sposób sprawdzisz, czy błąd występujacy w becie już poprawili czy nie. Jeśli nie, to zarejestruj Inspectorem crash i wyślij bug report.

Zaufany napisał(a):

Mówisz o becie, czy tygodniówce? Jeśli to tygodniówka, to normalne, że jej stabilność jest niska. Jeśli testowałeś alfę na innym systemie, niż betę, nie masz porównania. Opery dla Linuksa pracują gorzej od Oper dla systemów Microsoftu.

Wasacz napisał(a):

Pobrałem betę, ale zdawało mi się, że skoro jedno i drugie testowe, to pobieram najnowszy snapshot od Desktop Team. Skoro zatem mam betę, to tym bardziej dziwne, że tak lubi się wywalać.

Z tą alfą bardziej mi o porównanie chodziło, bo ostatnie bety/tygodniówki dla Windows były dość stabilne i bardzo dobrze mi się na nich pracowało.

ja_szczur napisał(a):

Originally posted by Wasacz:

I ostatnie pytanie: słyszałem, że jest jakiś myk na ten paskudny wygląd Opery pod GNOME. Ktoś wie, o co chodzi?


GNOME Opera 1.1
ja używam tej skórki zarówno pod windows-em, jak i na ubuntu (czyli właśnie gnome)