Problem ze skrotem alt + o

w dziale Opera
Siemien napisał(a):

Gdy proboje napisac o (u - zamkniete) tzn kombinacja klawisz "alt + o" to opera mi wtedy otwiera menu kontekstowe (zachowujesie dokladnie tak jak TAB tyle ze jeszcze otwiera mi menusy (dolaczam obrazek) jak sie pozbyc tej kombinacji , szperalem po ustawieniach opery ale nic nie znalazlem <<<<o wlasnie odkrylem ze wogole nie moge stawaic znakow diakrytycznychGDY WCISKAM KOMBINACJE KLAWISZY np l.o,z + alt to ....otwieraja mi sie menusy


[img]http://images30.fotosik.pl/146/298df203deabd725.jpg

golew napisał(a):

Sprawdź czy nie przestawiła ci się klawiatura na amerykańską lub polską (ale nie programisty). Systemowy Start -> panel sterowania -> ustawienia regionalne -> języki(?) chyba ostatnia karta (piszę z pamięci) sprawdź czy masz polski programisty i czy masz przypisany skrót Ctrl+Shift do zmiany języka. Jeśli tak proponowałabym wyłączyć ten skrót (odznaczyć opcję użyj skrótu), gdyż w Operze używa się kombinacji Ctrl+Shift np. otwierając linki na kartach w tle.

PS. ja mam czasem taką sytuację, gdy mam mocno obciążony procesor (o co u mnie nietrudno) i wtedy jak piszę to system reaguje jakbym używała lewego alta.