otwieranei zaznaczonych linków na osobnych kartach...

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
yozz84 napisał(a):

czy jest możliwe aby po zaznaczeniu kilku linków które znajdują sie w osobnych linijkach - jeden pod drugim - otworzyc kazdy w osobnej zakładce?

chciałbym tego uzyc do otwierania strona z rapida... sa one jak wiecie podawane dla np. filmów jeden pod drugim... czasami jest ich z 6 - 7 i wtedy kazdy trzeba zaznaczac i otwierac... osobno...

czy nie mozna by tego w operze usprawnić tworzac w menu prawokliku przycisk w stylu "otwórz kazdy zaznaczony link w osobnej zakładce" ??

z góry dziekuje za pomoc i poswiecony czas smile))

daroc napisał(a):

Menu narzędzia -> odnośniki. Możesz też wyszukać odpowiednie linki, np. jeśli masz pliki posortowane wg nazwy, a interesują Cię tylko pliki jpeg, to możesz je łatwo znaleźć.

yozz84 napisał(a):

chyba sie nie zrozumielismy wink

przykład... :

mam kilka linków ustawionych w ten sposób


http://rapidshare.com/files/86574844/The.Golden.Compass.part1.rar
http://rapidshare.com/files/86576091/The.Golden.Compass.part2.rar
http://rapidshare.com/files/86577466/The.Golden.Compass.part3.rar
http://rapidshare.com/files/86579091/The.Golden.Compass.part4.rar


zaznaczam je wszystkie kursorem... naciskam na zaznaczeniu ppm i z menu prawokliku wybieram przygotowany przycisk którego zadaniem bedzie otworzenie każdego z tych linków w osobnej zakładce (tab-sie)...

czy ktos wie jak taki przycisk powienien wyglądac? czy to jest możliwe do zrobienia w operze?

woj-tek napisał(a):

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=206662 - ten UserJS powinien rozwiązać problem, o ile dobrze zroumiałem.

PS. Używam od pewnego czasu i nie wyobrażam sobie teraz surfowania (zwłaszcza po forach, ale nie tylko) bez tego skryptu...

daroc napisał(a):

Zrozumieliśmy.
Nie wiem jak uzyskać dokładnie taki efekt w Operze (odpowiednia wtyczka na pewno jest do Firefoxa), dlatego podałem metodę alternatywną, która ułatwi Ci otwarcie wielu linków, zarówno w przypadku gdy są one obok siebie, jak i wtedy gdy są porozrzucane po całej stronie, ale mają np. podobną nazwę albo takie samo rozszerzenie. Możesz wygodnie zaznaczyć nawet setki linków (kliknąć w panelu odnośniki na pierwszy interesujący link, przewinąć na dół okna, kliknąć z wciśniętym shiftem na ostatni, kliknąć prawym i wybrać odpowiednią opcję).

Edit: Do Opery jak widać również istnieje odpowiedni skrypt, więc możesz otwierać duże ilości linków dokładnie tak jak chcesz. Ale może i podana przeze mnie metoda kiedyś Ci się przyda. wink

Update: Chyba zacznę używać tego skryptu, bo wydaje się całkiem przyjazny w użytkowaniu. bigsmile Ktoś wie do czego służy opcja selAllLinks (select all)? Tak samo nie rozumiem "Hold -Shift- key to select all links in rectangle and hold down". Jedyna różnica jaką widzę, to że po wciśnięciu shifta mogę zacząć zaznaczać np. na tekście.

yozz84 napisał(a):

przepraszam... daroc wink dopiero jak opisałes co i jak to zrozumialem o co Ci chodziło smile

ps. js jest swietny ale niestety nie dziala na linkach które nie sa osadzone - czyli na zwykłym wklejonym tekscie/adresie linka jak to jest w przypadku adresów rapidshare w tym wypadku...

czy nie dało by rady zrobić poprzez zaznaczenie tak jak sugerowałęm wyzej? :>

username007 napisał(a):

Originally posted by yozz84:

ps. js jest swietny ale niestety nie dziala na linkach które nie sa osadzone


Może przyda się tutaj skrypt zamieniający linki "tekstowe" na "klikalne"? Późno już, więc nie szukam wink zzz

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by dr_zaba:

Późno już, więc nie szukam


:> Ja natomiast znalazłem coś takiego. (wątek tutaj)
Wydaje się działać z tym, że nie na wszystkie linki...

woj-tek napisał(a):

Originally posted by daroc:

Update: Chyba zacznę używać tego skryptu, bo wydaje się całkiem przyjazny w użytkowaniu. Ktoś wie do czego służy opcja selAllLinks (select all)? Tak samo nie rozumiem "Hold -Shift- key to select all links in rectangle and hold down". Jedyna różnica jaką widzę, to że po wciśnięciu shifta mogę zacząć zaznaczać np. na tekście.Chodzi o to, że normalnie skrypt ma wykrywanie, czy zaznaczany link nie jest podobny (sorry, dokładnie się nie wgryzałem) - dobrze to widać na forach phpbb/ipb w widoku Nowe Wiadomości. Przy zaznaczaniu bez shift wybrane zostaną tylko ikonki prowadzące do nowych wiadomości, w przypadku naciśnięcia shift także pozostałe linki (zakładając, że zostaną objęte przez obszar zaznaczenia). OIDP to w podanym wątku było to opisane smile

daroc napisał(a):

Właśnie jak dla mnie chyba trochę za słabo opisane. wink
Widzę, że skrypt nie zaznacza dwóch linków prowadzących do tego samego adresu (o ile Ctrl nie jest wciśnięty). A shifta będę musiał chyba trochę potestować.

Update: Już chyba wiem. Bez shifta np. w wynikach google nie zostaną otwarte podobne strony itp, ponieważ link do podobnych stron zawiera adres znalezionej strony.

bwisnio napisał(a):

trochę z innej beczki, jeśli zależy Ci głownie na rapidshare, to polecam :
http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=rapget&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Pozdrawiam

daroc napisał(a):

Minęło pare dni, a ja jakoś nadal nie znalazłem dużego pożytku w tym skrypcie. W Googlach i tak otwieram tylko wybiórczo interesujące mnie strony, czyli nie 10 od razu, tylko klikam sobie środkowym te, które mnie zainteresowały. Natomiast przy oglądaniu galerii zaobserwowałem częste zawieszanie się skryptu (nie ma ani ramki przy przeciąganiu, ani linki się nie otwierają po przeciągnięciu), tzn. po załadowaniu strony muszę zrobić refresh display, żeby otworzyć tym jakieś linki. A w większości galerii, chociażby na naszej klasie pod obrazkami są dodatkowe linki, których otwierać nie chcę, wiec ze skryptu korzystać nie mogę.
Chyba że Ty z tego skryptu korzystasz jakoś inaczej...
Ja np. nie widzę potrzeby otwierania wszystkich wyświetlonych wyników Google, bo zwykle na pierwszej lub drugiej klikniętej stronie znajduję to, czego szukam (pomagają mi w tym miniaturki stron)