Notoryczne zawieszanie się Opery po starcie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Jagoda napisał(a):

Opery używam od lat, ale w obecnej najnowszej wersji i przy zmienionym AV na Avira PersonalEdition Premium (wcześniej korzystałam z KIS i nic takiego się nie działo), po włączeniu Opera zamiera, przestaje odpowiadać i zawiesza się tak skutecznie, że dopiero po restarcie i włączeniu str. głównej można z niej korzystać.
Mam ponad 1 tys. zakładek i obecnie tylko dwa konta pocztowe skonfigurowane, choć posiadam ich więcej, ale celowo nie konfigurowałam, żeby sprawdzić czy na ich mniejszej ilości będzie jakaś poprawa.
W rezultacie przeinstalowałam przeglądarkę zupełnie na czysto, po gruntownym usunięciu wszystkich folderów i dokładnym czyszczeniu rejestru i jest tak samo! W tej sytuacji zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi i proszę o jakieś sugestie.
Podaję wtyczki, które są aktualnie, może tu jest jakiś problem.Opera wtyczki.txt

golew napisał(a):

Czy w zakładkach nie masz jakichś dubli? I ewentualnie czegoś w koszu?

Spróbuj chwilowo wyłączyć sprawdzanie poczty przy starcie - wejdź we właściwości konta i na karcie odbieranie odznacz opcję "sprawdzaj co x minut", wtedy sprawdzanie będzie się odbywało ręcznie a nie automatycznie przy starcie programu.

Spróbuj może opróżnić folder cache, wyrzucić to co niepotrzebne z folderu images.

I jeszcze jedno - startujesz z ostatnią sesją, swoją ustawioną sesją czy pustą stroną?

Jagoda napisał(a):

Witaj golew! Nie wiem co jest, jakieś czary-mary? Na laptopie mam taki sam zestaw, Opera+Avira i nic takiego się nie dzieje.
System czyszczony ciągle, na bieżąco CCleaner'em, ATF-Cleaner'em, zakładki co jakiś czas sprawdzane AM-DeadLink, kosz pusty, historia czyszczona z Narzędzi rownież itp. Kont pocztowych po instalce nie było skonfigurowanych, a wieszała się identycznie. Nie mam już żadnego pomysłu odnośnie przyczyny! Startuję na ogół ze stroną ustawioną na startową, przed wyjściem z Opery czyszczę zwykle historię i wracam do w/w strony.