VLC w Operze?

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
Darck napisał(a):

Szukałem w google jak zmusić Operę do używania VLC jako odtwarzacza multimediów, ale znalazłem tylko info, że plugin VLC dla Firefoxa zawiesza Opere, stąd jest na czarnej liście (której nie moge znaleść pod linuxem). Jest jakiś inny sposób aby VLC, nie Totem odtwarzał multimedia w Operze pod Ubuntu?

Obecnie Totem nic mi nie odtwarza, bo nie wiem jak skonfigurować go do używania socks proxy

szyk napisał(a):

Pod Windowsem plugin VLC niby miał wywalać Operę, ale jakiś czas dla testów go używałem (JaDo chyba też) i Opera się nie wywalała. Wśród pakietów znalazłem "mozilla-plugin-vlc", trzeba go pewnie zainstalować i skopiować wtyki do katalogu z wtyczkami dla Opery, może zadziała.

Można też stosować inne odtwarzacze: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2094373 .

Darck napisał(a):

zainstalowalem mozilla-plugin-vlc ,ale Opera go nie wykrywa. Folder w którym się znajduje jest na liscie folderów z pluginami Opery. Podobno jest dodany do listy ignorowanych, ale takowej nie moge znalesc.

JaDo napisał(a):

Originally posted by Darck:

Podobno jest dodany do listy ignorowanych, ale takowej nie moge znalesc.


plugin-ignore.ini

Originally posted by Darck:

plugin VLC dla Firefoxa zawiesza Opere


Przedrostek np oznacza ogólnie dla Netscape, czyli teoretycznie również dla Opery, ale twórcy "optymalizują" działanie tylko dla Mozilli-Gecko.
Wtyka z wersji 0.85 (nightly) chodziła u mnie tak sobie, czasami występowały zawieszki. Następne od chyba 0.85 stable, potrzebowały jeszcze jednego pliku w \plugins , lib... coś tam. Podczas próby odtworzenia powinno wyskoczyć okienko z info, że brakuje takiego a takiego pliku, przynajmniej tak się to działo na windzie.

Moim zdaniem, lepiej jest ściągnąć plik i odtworzyć zewnętrznym playerem, niż używać npvlc.dll .

Darck napisał(a):

na linuxie nie uzywa sie .dll tylk .so
O tym pliku plugin-ignore.ini oczywiscie wygooglalem, ale nie mam go na komputrze

Widze ze jednak da sie mplayer zmusic do dzialania, wiec z vlc na razie dam sobie spokoj. Przydaloby sie tylko aby dzialal prawoklik i otworz film w vlc. Byloby to duzo wygodniejsze niez przegladanie kodu zrodlowego w celu znalezienia sciezki ktora moze vlc otworzyc
------
podobno mozplugger działa z Operą i potrafi załadować VLC. Ktoś używał tego?
-----
dołóżcie swego +
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=101391