Wyszukiwarki - ustawianie kolejności.

w dziale Aplikacje dla Opery
symeon napisał(a):

Witam.

Wszyscy którzy jakiś czas siedzą w operze znają taki program Opsed. Od kilku lat nie jest on w ogóle aktualizowany. Szkoda bo był bardzo dobry. Opera ma zaimplementowaną opcję tworzenia wyszukiwarek która jest bardzo dobra ze względu na tworzenie również szukajek z metodą POST. Ale niestety nie ma możliwości ustawiana kolejności wyszukiwarek i ich na przykład grupowanie. Czy jest ktoś kto napisałby mały programik do ustawiania wyszukiwarek operowych i ich grupowania na sekcje ?

Ryszard napisał(a):

Napisz tu
http://my.opera.com/opsed/blog/
może ktoś zechce.
Ja w ogóle nie używam pliku search.ini z katalogu profilu. Mam tylko ten z katalogu głównego.
Dzięki temu używam opsed1.26 ale:
- w preferencjach ustawiam "na sztywno" wersję pliku search.ini - obecnie jest to wersja 10
- przed włączeniem sam robię kopię pliku search.ini
- nie używam funkcji "Zapisz" ale Importuj i Eksportuj
- funkcji Eksportuj używam oczywiście albo przy wyłączonej Operze albo eksportuję do folderu innego niż Opery i potem podkładam na miejsce.
- przy wyłączaniu "nie reaguję" na informacje o zmodyfikowaniu pliku wyszukiwarek i propozycji zapisania.
Czasem trzeba popatrzeć w pliki notatnikiem

Dodawanie nowej wyszukiwarki przebiega teraz nieco na około:
Wpis dla wyszukiwarki tworzę w Operze przez prawoklik→Utwórz wyszukiwarkę...
Obecność pliku search.ini w katalogu profile skutkuje u mnie wywaleniem komunikatu o błędzie - ten plik ma nieco inną strukturę - ale - przez Eksport - Wybrana wyszukiwarka zapisuję tą dodaną jako plik *.se7
Wyłączam opsed, usuwam z katalogu profilu plik wyszukiwarki i uruchamiam opsed.
Następnie przez Import znajduję "roboczy" plik search.ini. Dodaję do niego tą nową (z pliku *.se7). Eksportuję plik.
Można też najpiew usunąć search.ini z katalogu profilu, otworzyć go w notatniku, uruchomić opsed i wpisać ręcznie (kopiuj/wklej) wyszukiwarkę.

Aż tak często nie zmieniam wyszukiwarek, żeby ta dookolna metoda szczególnie mi się uprzykrzyła wink A tak jest i tak szybciej i wygodniej niż samym notatnikiem

andol napisał(a):

Miałem w planach wydanie programu o roboczej nazwie Opsed Mini (he, he), ale wciąż jakoś nie mam do tego wystarczającej motywacji, wolnego czasu i chęci… Prawdę mówiąc był moment, w którym (na podstawie istotnych przesłanek) nabrałem przekonania, że opcja sortowania wyszukiwarek zostanie dodana do Opery 9.50. Przeważyło to o zarzuceniu rozpoczętej już pracy (program w obecnej wersji działa, ale tylko w określonych okolicznościach, więc nie nadaje się do publikacji).

Jeśli jednak w finalnej wersji Opery 9.50 czegoś takiego nie będzie, to być może się zaprę i to dokończę (pierwsza wersja oryginalnego Opseda powstała w ciągu jednego wieczora, więc trochę samozaparcia powinno wystarczyć). Nie ulega jednak wątpliwości, że zapotrzebowanie na edytor wyszukiwarak jest obecnie znacznie mniejsze, niż wczasach, gdy Opera nie dawała możliwości konfiguracji przeglądarek z poziomu interfejsu użytkownika.

Tymczasem niektórym użytkownikom udaje się na różne sposoby przymuszać program Opsed 1.26 do współpracy z najnowszymi wersjami Opery.

Tymczasem zachęcam do oddania swojego głosu w tym wątku (choć nie za bardzo już wierzę w tego typu akcje):
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=143983

symeon napisał(a):

W końcu zabrałem się za ręczną edycję wyszukiwarek. nie wiem jak u was ale ja mam trochę dziwne pliki search.ini, W katalogu głównym miałem w pliku 64 wyszukiwarki natomiast w profilowym katalogu miałem resztę ale nie będę dokładnie opisywał bo to jest strasznie zakręcone smile Ujmując to dokładnie to pożądanie namieszali z tymi plikami, niepotrzebnie.

Natchniony przez Ryszarda zabrałem się do roboty. Stworzyłem jeden plik search.ini ze wszystkimi wyszukiwarkami jakie miałem łącznie w obu plikach. wkleiłem go do profili i otworzyłem opseda. Wywaliłem te które miałem wywalić i poustawiałem sobie tak jak chciałem. wyeksportowałem plik ini. podmieniłem w profilu opery. Co ważne i bardzo istotne Opsed zapisuje pliki za pomocą kodowania UTF-8 a obecna opera nie czyta tego kodowania poprawnie, polskie ogonki nie są wyświetlane, poprawne kodowanie to ANSI. Wszystko jest ok teraz.

Z dodawaniem również sobie poradzę jakoś na opak.

Jednak nowy program do obsługi wyszukiwarek na pewno się przyda. Andol, może przesłałbyś mi ten testowy program do sprawdzenia, na moją odpowiedzialność. Ręczę że nie dostanie się w niepowołane ręce.

andol napisał(a):

Opera z całą pewnością używa kodowania UTF-8. Musiałeś coś namieszać. Może usunąłeś pierwszy wiersz oryginalnego pliku?

Opera Preferences version 2.0Opsed Mini (Lt?) nie jest „testowy”, tylko rozgrzebany, więc nie nadaje się dla nikogo, oprócz mnie. Gdy (czy raczej: „jeśli”) będzie gotowy, to udostępnię go wraz ze źródłami, aby pozbyć się tego problemu smile).

symeon napisał(a):

To dlaczego po zapisaniu opsedem pliku search.ini mam kwiatki zamiast polskich znaków ? Fakt, UTF-8 działa poprawnie, sorry za sianie fałszu. po prostu myślałem że jest inaczej. To w takim razie Opsed zapisuje dziwacznie pliki.

andol napisał(a):

Opsed obsługuje wiele różnych wersji Opery (6/7/8/9). Starsze wersje używały natywnego kodowania systemu, w którym działały, nowsze - UTF-8. W przypadku normalnej pracy kodowanie dobieranie jest na podstawie numeru wersji i kompilacji Opery. W przypadku eksportu pliku powinno wystarczyć skorzystanie ze wspomnianej przez Ryszarda opcji ręcznego wyboru wersji pliku.

tosiaczek napisał(a):

Dobra ale jak dodaję to gdzie się ten wpis znajduje bo chce go podać jako przykład wklejenia do search .ini wink Bo chyba gdy kilkam prawym to potem gdzieś to się zapisuje ?

Maniek19 napisał(a):

Nikt nie zna programu SearchEdit do pobrania z http://creator-lab.ucoz.ru/English_Version.html

JaDo napisał(a):

A dlaczego sądzisz, że nikt nie zna? Może warto dodać forumową wyszukiwarkę do search.ini? wink

Nie dodały mi się separatory tak jakbym chciał i ustawianie kolejności jest dość oporne. Każdą pozycję trzeba wyklikać, jeśli mamy wyszukiwarkę na miejscu 24-tym, a chcemy, żeby była na drugim, no to maskara wink. Ale pewnie czegoś nie wiem, użyłem tego tylko raz, ściągnąłem parę dni temu.

Maniek19 napisał(a):

Originally posted by JaDo:

A dlaczego sądzisz, że nikt nie zna? Może warto dodać forumową wyszukiwarkę do search.ini?Mój błąd.

Originally posted by JaDo:

Nie dodały mi się separatory tak jakbym chciał i ustawianie kolejności jest dość oporne. Każdą pozycję trzeba wyklikać, jeśli mamy wyszukiwarkę na miejscu 24-tym, a chcemy, żeby była na drugim, no to maskara . Ale pewnie czegoś nie wiem, użyłem tego tylko raz, ściągnąłem parę dni temu.Tu niestety masz rację. Ale wole tego używać niż Opsed'a gdzie po każdym użyciu zamiast polskich znaków robiły mi się "krzaki".
Póki twórcy Opera nie poszerzą Operay o tą funkcjonalność nie widzę innej alternatywy.

Pozdrawiam

symeon napisał(a):

andol, bierz się do roboty z tym Opsedem smile