selektywna obsługa wtyczek

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
xoed napisał(a):

Jak zmusić operę, aby był włączony tylko flash, a inne wtyczki np. quicktime były wyłączone, ale łatwe do włączenia np. jednym przyciskiem?

Ryszard napisał(a):

A PoCo Ci ten flash włączony na stałe?
Wyłącz wtyczki.
Trafisz na stronę potrzebującą to włączysz przez [f12] albo przyciskiem.
Uznasz, że na tą stronę jeszcze nie raz wrócisz - prawoklik → Preferencje dla witryny... → Zawartość → zaptaszkuj

xoed napisał(a):

po to aby na stale miec wylaczone wszystkie wtyczki i wlaczac tylko te, ktore chce w danej chwili

sa strony gdzie chce miec flaszke, ale wylaczony np quicktime, ktory jest teraz dziurawy

Ryszard napisał(a):

Originally posted by xoed:

sa strony gdzie chce miec flaszke, ale wylaczony np quicktime

Znowu mnie coś mija, bo mam tylko flashWtyczkę. Czy mógłbyś podać adres strony, na której potrzebna jest wtyczka quicktime?

daroc napisał(a):

Jeśli jest strona, której w jakiś sposób ufam, to włączam wtyczki (flash, quicktime czy co tam jeszcze). Jeśli włącza mi się strona z warezem, to nie włączę nawet flasha. wink

xoed napisał(a):

a chociażby apple.com czy inne ktore uzywaja mediow strumieniowych smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by xoed:

Jak zmusić operę, aby był włączony tylko flash, a inne wtyczki np. quicktime były wyłączone, ale łatwe do włączenia np. jednym przyciskiem?


Da się zrobić stylami (css), ale stety/niestety trochę wysiłku będziesz musiał w to włożyć. Ściągnij tego .zipa , wypakuj, otwórz plik FlashBlocker.css. Są tam cztery "sekcje" - Flash Player, Shockwave (Director), Authorware, Silverlight, pod każdą podłączony jest obrazek, chyba ten sam.

Wystarczy dodać następną "sekcję" np. QuickTime, ale do tego obrazek "niebieskie ku", po to, żeby wiedzieć w co kliknąć, jeśli na stronie jest kilka różnych zablokowanych elementów. Od Opery 9.5 łatwiej jest już podłączać obrazki, niżej jak klikniesz drugi link, opisane jest to z grubsza w pliku tekstowym - Zmiany dla Opery 9.5 .

Jakie regułki dla przykładowego QT? Popatrz jak to jest zrobione z np. Flash Playerem:
embed[type="application/x-shockwave-flash"],
embed[src*=".swf"]
QT
embed[type="video/quicktime"],
embed[src*=".mov"]

Narzędzia->Zaawansowane->Wtyczki, masz tam podane typy MIME i rozszerzenia.

Można też stworzyć osobny .css dla danego "grajka", wrzucić do \profile\styles\user, wł/wył z listy Widok->Styl lub przyciskiem - http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1588345 .

No, ale jeśli nie masz ochoty, siły na dłubanie wink wtedy pozostają rozwiązania "ekstremalne" ninja - pkt. 5 OpNinjaBlocker bigsmile .

daroc napisał(a):

Co do ponownego blokowania. Używasz przycisku reload & refresh display. Czy konieczne jest przeładowaine strony?
Ja gdzieś kiedyś sobie podciągnąłem pod skrót ctrl+u akcę Reload stylesheets & Refresh display. Nie będzie działał tak samo? Na razie nie mam czasu bawić się w instalowanie tych blockerów. wink

Edit: Ech, znowu odkładam coś na później, z powodu braku czasu w tej chwili, a później pewnie zapomnę o tej sprawie. monkey

JaDo napisał(a):

@daroc

A to nie było czasem tak (w którychś 9-ach), że Reload stylesheets nie działało? Chyba nawet Moose wypowiadał się na ten temat na Naszym forum. Jakiś problem na pewno był, a przycisku używałem na długo, długo przed tym za nim pojawił się flashblocker.

daroc napisał(a):

Używałem tego skrótu (z reload stylesheets) jeszcze w jakiejś wcześniejszej wersji, w której nie było preferencji dla witryny, wtedy po zmianie plików css w katalogu Opery trzeba było jakoś te pliki przeładować. A tak szczerze mówiąc to o tym skrócie już dawno zapomniałem. Fakt faktem teraz ta akcja stracił na znaczeniu. Może ładowanie nowego pliku stylów po wybraniu w preferencjach zrealizowano jakąś inną metodą, a ta wcześniejsza przestała działać. Może wcale nie warto dociekać jak to tam było.
Na teraz nalazłem post w którym Moose jeszcze w wersji 9.01 poleca tę akcję do odświeżania zmienionych plików css. Ale to dawno temu było.

JaDo napisał(a):

ButtonX, "OdświeżCSS"=Reload stylesheets, , , , "Reload" & Refresh display

Tak wygląda kod przycisku , "Reload" = ikonka , nie chciało mi się wcześniej tego sprawdzić, bo...

...jakiś taki senny wtedy byłem faint bigsmile .

daroc napisał(a):

Trzeba się będzie kiedyś pouczyć sposobów tworzenia przycisków i menu. bigsmile