Przełączanie się pomiędzy kartami - przeciwne kierunki Linux / Windows

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
addos napisał(a):

Witam

Korzystam z Opery pod systemami Linux i Windows. Mam ustawiony sposób przełączania się pomiędzy otwartymi kartami w następujący sposób:

PPM + kółko do góry / kółko do dołu

Wszystko działa dobrze poza tym, że Linux i Windows odwrotnie interpretują mi sposób obrotu tego kółka (tylko w Operze).
Jeśli pod Windows obracam kółko do dołu, to przeskakuję po kolei na zakładki w prawą stronę a jeśli kręcę do góry, to w lewo.
Jesli pod Linuksem obracam kółko do dołu, to przeskakuję po kolei na zakładki w lewą stronę a jeśli kręcę do góry, to w prawo.

Zaznaczam, że normalne przewijanie okien samym kółkiem (bez przycisków) odbywa się w takich samych kierunkach).
Czy da się to ustawić na ten sam sposób działania?

Medium napisał(a):

Nie mam co prawda Opery na Linuxa do porównania, ale myślę, że przyczyną Twoich kłopotów jest różne w dwóch egzemplarzach Opery ustawienie kolejności przełączania kart, sprawdź, proszę tu:
Narzędzia → Preferencje → Karty → Przełączaj karty za pomocą Ctrl+Tab...

addos napisał(a):

Sprawdziłem te ustawienia. W menu "Przełączaj karty za pomocą Ctrl+Tab" mam ustawione tak samo (w Linuksie i Windows), czyli: "Bez pokazywania listy".

Chodzi o to, że gdy przytrzymam PPM i zacznę kręcic kółkiem to nie pojawia mi się żadne menu z otwartymi kartami. Dzięki temu przeskakuję sobie od razu pomiędzy kartami. Sprawdziłem co prawda ten drugi sposób z pojawianiem się tego menu i tam to działa normalnie, więc problem chyba leży gdzieś indziej.. może jeszcze jakieś sugestie ? smile