pomóżcie mi zakochać się w Operze , rozwód z FF

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
probit napisał(a):

Po wielu latach miłości jaką pałałem do FF, w końcu straciłem nerwy po pożeraniu mojego RAMu i postanowiłem przejść całkowicie na Operę. Bedzie mi brakowało jednak rozszerzeń (najbardziej developerskich) czy możecie mi polecić zamienniki tego co miałem na FF? http://img227.imageshack.us/img227/2471/extffna2.jpg

Fr4ntic napisał(a):

Prawie wszystko z tego jest domyslnie w operze. Poczytaj forum ,strony internetowe i po mniej wiecej tygodniu bedziesz znal 90% opery i zalowal ze dopiero teraz sie na nia przesiadles.

archetwist napisał(a):

Firebug dla Firefoksa jest, powiedzmy to sobie szczerze, lepszy od "Developer Tools" Opery.

Adblock - blokowanie zawartości (mniejsze możliwości)
ColorZilla - poszukaj wśród widżetów
Copy Plain Text - Opera zawsze kopiuje w plain text :>
Ling.pl Menu - po prostu dodatkowa wyszukiwarka w Operze ("Utwórz wyszukiwarkę")

Te wszystkie Tab-cośtam to zapewne protezy w porównaniu ze standardowymi możliwościami obsługi kart w Operze. Polecam też nawigację klawiaturą - w mojej sygnaturce odnośnik do zestawu skrótów.

Reszty rozszerzeń nie znam lub nie mam na ich zastępniki pomysłów.

probit napisał(a):

Dzięki za wskazówki. Ogólnie podoba mi się coraz bardziej. Czego mi jednak brakuje po paru chwilach zabawy:

- HTML Validator - tego niestety nie da się niczym zastąpić chyba. Brakuje mi go trochę.
- kolejność kolumn w poczcie. Da się jakoś zmienić tak, żeby etykieta była pierwszą kolumną?
- kolor nieprzeczytanych wiadomości news. Jak zmienić ten niebieski?
- wysyłanie załączników. W TB po podpięciu pliku był on aktywny na liście załączników dzięki czemu można było sobie kliknąć i upewnić się czy wysyłam ten plik co trzeba (nieraz można się zamotać, więc regułą było u mnie zawsze sprawdzać). Tutaj jest martwy niestety sad
- sprawdzanie pisowni w locie. Ojjj tego brakuje. Niestety ten aspell to straszna atrapa i nie dość że nie robi tego w locie to nie zna podstawowych wyrazów, dzisiaj nauczyłem go np. słówka "zrobię".

Niektóre opcje programu są trochę porozrzucane i w mało intuicyjnych miejscach moim zdaniem. Może nie potrafię czegoś odszukać? Przekopałem już sporo netu, nie znam rozwiązań - może jednak na coś z tego da się zaradzić?

Zaufany napisał(a):

HTML Validator - W menu podręcznym masz Validate albo coś takiego po polsku. Odsyła na stronę W3C. Mi to w zupełności wystarcza.

Kto zabrania stosowania równolegle Opery i Thunderbirda? Działa tak samo sprawnie, jak Firefox i Thunderbird.

Z pisownią tak niestety na razie w Operze jest i tutaj Firefoks ze stosownym dodatkiem ma przewagę... Są ponoć jakieś skrypty, coś tam leży na ten temat na tym forum, ale ja jestem na to osobiście zbyt leniwy.

probit napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

Kto zabrania stosowania równolegle Opery i Thunderbirda


eeeno, mam sobie mieszać pocztę w 2 różnych programach? oszalałbym smile Cały bajer Opery to intergacja wszystkich narzędzi w jednym. Na razie przeważają plusy (kurde, nigdy się w nią nie zagłębiałem, testowałem tylko strony a to popatrz popatrz, sprytne, szybkie i mało pamięciożerne toto smile), więc po prostu będę musiał nauczyć się z tymi małymi niedogodnościami żyć.

Co do validatora W3C to zupełnie inna bajka niż ten plugin ale ok - też da się jakoś bez tego żyć.


golew napisał(a):

probit, jak coś jeszcze to pytaj - podpowiemy albo rzucimy linki do wątków na forum smile

probit napisał(a):

Originally posted by golew:

probit, jak coś jeszcze to pytaj


No cały czas poprzednie aktualne na które nie było odpowiedzi a dziś zrodziło się następne:

Nie wiem, podkusiło mnie zeby bete instalowac mozna dlatego mam problemy z odbiorem poczty. Wersja 9.50 beta, Kompilacja 9755.
Objawia się to tym, że poczta ściąga się na raty. jest np. na serwerze 25 wiadomości (podglądam przez www) a opera po kliknięciu w sprawdź pobiera np. 2 i kończy. kolejne kliknięcie pobierze 3,4 i koniec. I tak popychając ją w końcu pobierze całość ale coś jest nie tak. Serwer pop3, port 110, uwierzytelnienie auto. Na porcie 995 to samo. Hmmmm...

golew napisał(a):

* kolejność kolumn w poczcie. Da się jakoś zmienić tak, żeby etykieta była pierwszą kolumną?
zobacz http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=194779 ale nie wiem czy to aktualne

* wysyłanie załączników. W TB po podpięciu pliku był on aktywny na liście załączników dzięki czemu można było sobie kliknąć i upewnić się czy wysyłam ten plik co trzeba (nieraz można się zamotać, więc regułą było u mnie zawsze sprawdzać). Tutaj jest martwy niestety
Jest sposób na obejście. Nie najelegantszy, ale jest. W poczcie ustawiasz widok "lista i treść wiadomości pod spodem", wchodzisz do brudnopisu i powinna być możliwość "aktywnych" załączników (w brudnopisie mail przygotowany pojawia się po jakims czasie lub wprowadzeniu jakichś zmian.

* sprawdzanie pisowni w locie. Ojjj tego brakuje. Niestety ten aspell to straszna atrapa i nie dość że nie robi tego w locie to nie zna podstawowych wyrazów, dzisiaj nauczyłem go np. słówka "zrobię".
W locie wbudowanego nie ma. http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1524039 tu wątek o skryptach, są naprawdę niezłe

Co do poczty w 9.50 nie wypowiadam się. Ogólnie 9.50 jest jeszcze w wersji mało stabilnej, dlatego dla osób zaczynających przygodę z Operą nie jest polecana mimo wszystko.

Jak jakieś pytanie to konkretnie proszę smile

probit napisał(a):

Originally posted by golew:

zobacz http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=194779 ale nie wiem czy to aktualne


działa!

Originally posted by golew:

wchodzisz do brudnopisu i powinna być możliwość "aktywnych" załączników


mało wygodne faktycznie no ale jakieś zawsze rozwiązanie - dzięki!

Originally posted by golew:

wątek o skryptach, są naprawdę niezłe


to już jest całkiem całkiem nawet, ale działa tylko w formularzach, nie działa w poczcie sad
No i nie jest doskonały:Trochę mnie dziwi, że taki niezbędny ficzer jakby się wydawało został w Operze trochę zaniedbany. Z podkreślaniem na bieżąco jednak pracuje się zupełnie inaczej...

Jeszcze tylko kolejne pytanie. Z tym odbieraniem poczty to nadal kiszka u mnie. A tak ładnie sobie wszystko pokonfigurowałem już - można zrobić bezbolesny downgrade do 9.25 z tej bety 9.50 ?

golew napisał(a):

Originally posted by probit:

Trochę mnie dziwi, że taki niezbędny ficzer jakby się wydawało został w Operze trochę zaniedbany. Z podkreślaniem na bieżąco jednak pracuje się zupełnie inaczej...


No cóż, to już nie do nas wink

Originally posted by probit:

Jeszcze tylko kolejne pytanie. Z tym odbieraniem poczty to nadal kiszka u mnie. A tak ładnie sobie wszystko pokonfigurowałem już - można zrobić bezbolesny downgrade do 9.25 z tej bety 9.50 ?


Hmm, musieliby się odezwać ci, którzy 9.50 się bawili. O ile wiem to poczta ma inny format czyli jej nie cofniesz (ale to chyba tylko maile). Najlepiej zainstalować w osobnym folderze, nakazać trzymanie profilu w innym folderze (ale to chyba domyślnie powinno być) i próbować po trochu przenosić.
Ale jak mówię, musi się wypowiedzieć ktoś, kto używa 9.50 a najlepiej to obu smile