Blokowanie wyskakujących reklam

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
^Angie^ napisał(a):

Poszukuję jakiegoś pluginu blokującego reklamy wyskakujące na stronach (mam włączoną blokadę wyskakujących okienek w operze, ale mimo to niektóre reklamy i tak wyskakują) - coś w rodzaju 'ad block plus' w FireFoxie.
Czy ktoś coś takiego posiada? Ewentualnie wie gdzie to znaleźć?

Zaufany napisał(a):

Wyłącz sobie pluginy.
Narzędzia | Szybka konfiguracja | Włącz obsługę wtyczek (odznacz)

Moim zdaniem najwygodniejsze. Przy okazji strony się szybciej ładują, a procesor jest mniej obciążony.

vril napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

Wyłącz sobie pluginy.Narzędzia | Szybka konfiguracja | Włącz obsługę wtyczek (odznacz)Moim zdaniem najwygodniejsze. Przy okazji strony się szybciej ładują, a procesor jest mniej obciążony.Równie dobrze możesz nie wychodzić z domu w obawie, że się poślizgniesz i połamiesz rękę. Pomysł na pewno będzie działał, ale jak dla mnie jest po prostu bzdurny. Argument ad absurdum jest taki, że lepiej w ogóle nie odpalać przeglądarki. Ba ! Nawet komputera...

Wracając do pytania, takowy plugin do Opery nie istnieje. Istnieje za to kilka metod blokowania reklam w Operze. Moim zdaniem najlepszym sposobem jest blokowanie przez 'urlfilter'. Więcej dokładnych informacji na temat blokowania znajdziesz tu: http://operawiki.info/BlokowanieReklam oraz na tym forum, tylko się musisz dokładniej rozejrzeć.

^Angie^ napisał(a):

Dzięki za pomoc smile

golew napisał(a):

vril, ale sporo osób na forum właśnie tak robi. Ja sama mam wtyczki wyłączone i włączam tylko chwilowo (pod F12 lub przyciskiem) a ewentualnie w preferencjach dla witryny ustawiam na stałe jeśli są mi tam potrzebne. I jestem szczęśliwa, że nic mi nie biega, lata i brzęczy wink

JaDo napisał(a):

Originally posted by golew:

vril, ale sporo osób na forum właśnie tak robi.


Zalożę się o pączka smile , że ~95% osób tak nie robi wink.

Na reklamy we flashu może jest to sposób, a co z resztą? Tak czy siak trzeba używać urlfilter.ini czy stylów.

vril napisał(a):

W sumie masz rację Golew, ale moim zdaniem to metoda a'la ucinanie ręki przy skaleczeniu palca. W sumie po to te wtyczki wymyślono, żeby można przeglądać strony, które korzystają z dodatkowych efektów (vide flash). A że masowo wykorzystuje się to do tworzenia latających reklam to nic na to nie poradzimy. Dla mnie osobiście lepiej jest zablokowac to jak pisałem wyżej.

smile

szyk napisał(a):

http://my.opera.com/szyk/blog/2008/01/31/plywajace-reklamy-flashowe

smile

Zaufany napisał(a):

Osobiście sprawdziłem sposób z domyślnym wyłączeniem pluginów. To jest wygodne, nie trzeba konfigurować, a działa bardzo stuktecznie i od razu. Jeśli na jakiejś stronie owe obiekty są potrzebne, to sobie na chwilę włączę. A jeśli chodzi o procenty, kto powiedział, że najlepsze rozwiązania są najpopularniejsze?

@vril
Można na skaleczony palec nałożyć opatrunek. Można też ograniczyć zabawy ostrymi rzeczami do niezbędnego minimum i się nie kaleczyć. Same zaś obiekty Flash, w mojej ocenie, powstały faktycznie w głównej mierze dla reklam. Jaki bowiem był inny, poważny sens, aby na stronach WWW *masowo* umieszczać atrakcyjne obiekty multimedialne?

golew napisał(a):

Dlatego mnie osobiście straaaasznie drażnią strony robione tylko i wyłącznie we Flashu, bez chociażby napisu pod spodem, że strona we Flashu czy coś, bo czasem nie wiem czy to strona się nie załadowała czy też po prostu jest ona właśnie cała we Flashu.

Ryszard napisał(a):

Się przyłączę wink

Originally posted by vril:

W sumie po to te wtyczki wymyślono, żeby można przeglądać strony, które korzystają z dodatkowych efektów (vide flash)

W sumie jak tfurca nie zauważa, że jego strona bazuje na metodzie powszechnie używanej do prezentowania reklam to sam sobie jest winien. A jak zleceniodawca nie zauważa problemu flash=reklamy to słusznie mu tfurca kit slicznej stronki wciska.

Originally posted by golew:

bo czasem nie wiem czy to strona się nie załadowała czy też po prostu jest ona właśnie cała we Flashu

Nawet miałem kiedyś css wstawiający w miejsce flaszki tekst ale uznałem, że to zbytek kurtuazji dla pijaczków.

jox23 napisał(a):

Witam

Podłączę się pod ten wątek. Moje pytanie dotyczy blokady reklam tekstowych na gmailu- jeżeli jest na to sposób to bardzo proszę o wskazówkę

Pozdrawiam