Standardowa czcionka w Operze

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lukaszopera napisał(a):

Ubuntu 7.10, gnome...

Zainstalowałem KDE4 i kilka potrzebnych mi czcionek ms, wszytko byłoby ok gdyby nie wygląd czcionek w Operze [menu, karty, panele], można ustawić jakoś aby były wczytywane czcionki systemowe, albo przywrócić wygląd czcionek standardowych?

Ryszard napisał(a):

Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Czcionki i te z "Przeglądarka:" na początku?
Przy okazji ustaw domyślne czcionki dla stron - plik do sprawdzania efektów: http://www.testopery.terramail.pl/sprosny.html

lukaszopera napisał(a):

Tak, wpadłem na to, tylko że interesują mnie czcionki takie jakie są zaraz po instalacji opery, przeglądałem to jednak po wybraniu kilku "pozycji" nie uzyskuje odpowiedniego efektu.

Ryszard napisał(a):

Sprawdź na Pomoc - O Operze gdzie jest katalog profilu (Katalog Opery), wyłacz Operę, wywal katalog profilu i uruchom Operę - będzie taka jaka była zaraz po instalacji. No chyba, że już podłubałeś coś więcej i niektóre chcesz zachować to http://help.opera.com/Linux/9.26/pl/backup.html i sprawdź co jest co.
A jak się nie boisz "notatnika" to poszukaj pliku "Preferencje" (u mnie ) i wywal z niego całe sekcje [Fonts], [Colors], [CSS Generic Font Family] - wykasujesz swoje ustawienia czcionek.

JaDo napisał(a):

Originally posted by !*!:

...interesują mnie czcionki takie jakie są zaraz po instalacji opery...


Edytor preferencji , klikasz Domyślne w sekcjach, które wymienił Ryszard->Zapisz->Restart.