Filmiki na onecie nie działają

w dziale Strony WWW w Operze
kamwoj napisał(a):

Jak chcę uruchomić filmiki na onecie, to wyskakuje mi, że "element jest obłsugiwany przez wtyczkę". Jak zatem uruchomić te filmiki w Operze?

JaDo napisał(a):

Te filmiki czyli które? Adres, wersja Opery, system?.

Najprościej jest kliknąć w element... i dowiedzieć się o jakiego rodzaju wtyczkę chodzi.

kamwoj napisał(a):

Opera 9.26
Windows XP SP2

A filmik np. http://sport.onet.pl/74319.zs,1260607,0,3229818,druzyna.html#rel

Chodzi o wtyczkę Windows Media Player'a. ( na komputerze zainstalowany WMP11)

Jak kliknę w miejscu, gdzie pokazuje się informacja, że zawartość jest obsługiwana przez wtyczkę wyskakuje mi okienko z pytaniem czy chcę pobrać wtyczkę. Jak kliknę to odsyła mnie do strony MS skąd można pobrać WMP a jak już wcześniej napisałem mam go zainstalowanego.

JaDo napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2122604 ?

Raistlin napisał(a):

A ja mam inny problem, zauwazylem, ze tylko tu: http://wiadomosci.onet.pl/3363801,relacjetv.html (i innych onetu) wystepuje problem z odtwarzaniem. Pojawia sie logo, oraz pierwsze 1-2s filmu, po czym wszystko sie zatrzymuje (czas i pasek postepu), status zmienia sie na 'oczekiwanie' (wyglada to tak: http://c.wrzuta.pl/wi17311/ce5f9511001a38fd47f3cbf6/img_90219637?type=i&key=wbQVukhUYM&ft=f ), lecz mimo to dzwiek jest ok (od dosc dawna, wiec wersja O raczej nie ma znaczenia - obecnie najnowszy build (#9864 na Viscie) ale probowalem na 9.26 i jest to samo).

Na innych stronach wmp odtwarza poprawnie wmv. Ktos spotkal sie z podobnym problemem?

PS
Mozna jakos wymusic na Operze, zeby kontrolki byly skorkowalne na onecie, jak jest np. w ie, lub tymczymsnaF?

daroc napisał(a):

U mnie wskazany filmik działa. O 9.50 9864 WinXP.
Wrzucaj screeny na Operowy serwer, bo inaczej często są problemy z wyświetlaniem takich obrazków. Mi np. pokazany przez Ciebie nie chce się wczytać. Oo... za którymś razem się wczytał.

Andrzej22 napisał(a):

Pod O.9.27 także chodzi. WinXp.
W tej wersji Opery, którą mam przy oglądaniu filmików na Onecie należy zwrócić uwagę aby w Preferecje dla witryny >Sieć było: "Przedstawiaj się jako Opera". Przy innej identyfikacji filmy nie chodzą.
Pozdrawiam