Wyłączenie Operowskiego torrenta + debaty o roli FAQ na forum

w dziale Opera
theradex napisał(a):

Jak wyłączyć obsługę Torrentów poprzez Operę?

Pozdrawiam.

golew napisał(a):

http://my.opera.com/polski/blog/faq

Jak wyłączyć Bittorent w Operze? Chcę używać swojego programu.
Najpierw kliknij opera:config#BitTorrent|Enable i ustaw wartość 0, następnie wejdź w narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> pobieranie -> wpisz w pole wyszukiwania bittorrent (może być konieczne odznaczenie ukryj typy plików obsługiwane przez Operę) następnie zaznacz application/x-bittorrent kliknij Edytuj i wybierz opcję otwórz za pomocą domyślnej aplikacji (o ile masz w systemie daną aplikację ustawioną jako domyślną do torrentów).

zachecam do poczytania calego FAQ

JaDo napisał(a):

Originally posted by golew:

...zachecam do poczytania calego FAQ


Szczególną uwagę zwracając na Sprawa podstawowa smile wink .

FAQ nie dość, że w ogóle jest niezrozumiałe (skrót), to najzwyczajniej w świecie rzadko kto to czyta, przykład zakładającego wątek wink.

To się robi tak:

NOWA WERSJA OPERY DO POBRANIA + gratis PLAKAT DODY (nago!!!!) (przyklejony).

wink

theradex napisał(a):

dzięki wink

daroc napisał(a):

lol
Najlepiej jeszcze dopisać że to dostępna tylko dla wybrańców wersja BETA zawierająca Extra Features (takie niedostępne dla wszystkich).

FAQ chyba kojarzy się z jakiegoś rodzaju instrukcją obsługi. W Polsce jest taka mentalność, że każdy sobie sam poradzi - bez instrukcji. A jeśli pojawia się problem, to najlepiej kogoś zapytać i otrzymać konkretną wskazówkę jak daną czynność wykonać (nieważne dlaczego działa - ważne że metoda skuteczna). wink

Że skrót niezrozumiały to chybiony argument, bo na tym forum jest "FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące Opery". Raczej po prostu nauczyliśmy się omijać napis FAQ tak samo jak bannery reklamowe.

JaDo napisał(a):

Originally posted by daroc:

Że skrót niezrozumiały to chybiony argument, bo na tym forum jest "FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące Opery".


Masz rację, dopisek na tym forum tłumaczy wszystko o . Tylko dlaczego masa ludzi tam nie zagląda? Przykład - autor wątku (szacunek kolego theradex, to tylko przykład smile ). IMHO dopisek nie spełnia swojego zadania, lub, mamy FAQ - bo każde pożądne forum powinno to mieć. Dla miecia wink.

Originally posted by daroc:

lol


Lol lolem, ważne, że przyciąga uwagę. Ale i tak najważniejsza jest IMO umiejętność samodzielnego wyszukiwania. Niby. Bez tych "niepotrzebnych" pytań, nie znalazłbym wielu odpowiedzi w wyszukiwarkach.

golew napisał(a):

Wiecie co, sporo zależy od podejścia. Ja gdy mam jakieś pytanie to najpierw idę na dane forum, czytam co się da, szukam czy ktoś nie pisał coś podobnego, a potem jak nie znajdę to jeszcze się męczę jak zatytułować wątek, żeby było czytelnie wink ale ja chyba niejako dinozaurem już jestem wink

JaDo napisał(a):

Originally posted by golew:

...ale ja chyba niejako dinozaurem już jestem wink


Dino.jpg

golew napisał(a):

dzięki wink ale ja nieco ładniejsza jestem (ponoć) p

JaDo napisał(a):

Originally posted by golew:

dzięki wink ale ja nieco ładniejsza jestem (ponoć) p


Każdego, któremu choć przez myśł przeszła takowa wątpliwość, iż jakikolwiek związek ma ta postać z Panią - wyzywam knight .


adas napisał(a):

O matko... tak się przyjrzałem i... golew do mnie mruga... wink

golew napisał(a):

Dzięki Panowie smile dobry humor na początek dnia rzecz bezcenna smile