Resetowanie ustawień.

w dziale Opera
toxic76 napisał(a):

Witam, przeszukałem forum ale nie znalazłem żadnego wątku odpowiadającego mojemu problemowi.
Po reinstalacji Windows XP PE ściągnąłem ze strony opery najnowszą wersję przeglądarki, ale wystapiła bardzo dziwna rzecz, a mianowicie: ustawiłem sobie przeglądarkę pod swoje wymaganie tj. wyłączyłem historię, usunąłem zapamietywanie haseł, wyłączyłem kontynuowanie sesji, autouzupełnianie, usuwanie ciasteczek itp. Lecz co jakiś czas Opera mi się "resetuje" co znaczy tyle że wszystko wraca w ustawieniach do domyślnych. Zakładki i szybkie uruchamianie zostaje. Bardzo to dziwne lecz denerwujące ustawianie wszystkiego drażni, da radę coś z tym zrobić?

daroc napisał(a):

Originally posted by toxic76:

Lecz co jakiś czas Opera mi się "resetuje" co znaczy tyle że wszystko wraca w ustawieniach do domyślnych.


Co jakiś czas czyli w losowych odstępach czasowych? Czy np. przy każdym uruchomieniu?
Sprawdź czy są nadane prawa do zapisu i odczytu pliku opera6.ini i do katalogu z profilem Opery. (Menu Pomoc -> O programie -> ścieżki)

toxic76 napisał(a):

W losowych odestępach, ale po co najmniej kilku dniach, czyli nie że w jeden dzień jest a na drugi już nie ma. W menu które mi podałeś ścieżki do tych plików są podane, nie wiem czym się mają charakteryzować żeby miały prawa do odczytu i zapisu, po prostu są tam podane. ;-)

Ryszard napisał(a):

Originally posted by toxic76:

W losowych odestępach, ale po co najmniej kilku dniach

Czyli w losowych odstępach, ale po co najmniej kilku dniach coś Ci zżera plik opera6.ini
Co? Pewnie jakiś nadgorliwy programik sprzątający dyski. Używasz świadomie czegos takiego?
Co z paskiem z przyciskami? Pozostaje taki, jakim go ustawiłeś?

Originally posted by toxic76:

wyłączyłem historię, usunąłem zapamietywanie haseł, wyłączyłem kontynuowanie sesji, autouzupełnianie, usuwanie ciasteczek itp.

Takie ustawienie Opery nasuwa mi wniosek - z tego komputera korzystają różni ludzie. Może ktoś inny (nieświadomie) robi takie porządki?

Originally posted by toxic76:

W menu które mi podałeś ścieżki do tych plików są podane, nie wiem czym się mają charakteryzować żeby miały prawa do odczytu i zapisu, po prostu są tam podane.

I tam (Pomoc - O Operze) są po prostu podane. A Ty możesz sprawdzić (np. explorerem) czy to są "Twoje" foldery, czy takie w których niczego zapisać nie możesz.

toxic76 napisał(a):

Nic do dysków nie używam, mam jedynie Bitdefender Internet Security 2008 uruchomiony. Na pasku pojawia się wyszukiwarka google po prawej stronie którą usunąłem. Z komputera korzysta kilka osób, ale nie na takich które by interesowało takie zaawansowane akcje jak grzebanie w tych plikach (ograniczają sie do pulpitu). A pliki są w moich folderach konta czyli Documents and settings i jest tam możliwość zapisu.